Showing posts from March, 2021

Kur do të lehtësohen masat anti-COVID? Zv. ministrja e Shëndetësisë zbulon çfarë pritet në ditët e ardhshme

Eugena Tomini, ministre e Shëndetësisë ka deklaruar se vendimi i Komitetit Tekn…

Moti për ditën e enjte, 1 prill 2021

Moti parashikohet të nisë me reshje shiu, të cilat do të vijojnë gati përgjatë …

Horoskopi Ditor, e mërkurë, 1 prill 2021

Dashi Të lindurit e kësaj shenje duhet të shmangin vendet publike shumë të popu…

DELVINË/U gjet pa ndenja në kanal, dërgohet me urgjencë në spital

Gjendet një person pa ndjenja në një kanal në anë të rrugës në Vane të Delvinës…

U zunë për një biçikletë në zonën e Kinostudios, adoleshentët përfundojnë në spital

Dy adoleshentë mbetën të plagosur si pasojë e një sherri mes disa të rinjve në …

VIDEO/Basha ja shtron drekës në Korçë, bën batuta me familjen korçare për lakrorin: Kalojmë tek preferenca ime…

Kreu i PD, Lulzim Basha është pritur me një drekë tradicionale në familjen e mj…

Po tani çfarë ndodhi? Mevlani bën veprimin e papritur pasi u deklarua vetëm për Ledjanën

Mevlani dhe Ledjana kanë qenë dyshja më e diskutuar në “Për’puthen” dhe më në f…

Asnjë informacion! Ndërpritet procesi i vaksinimit në sheshin "Skënderbej"

Procesi i vaksinimit të të moshuarve është pezulluar për momentin në stendat e …

VIDEO/Publikohen pamjet, reperi tërheq zvarrë dhe rreh ish të dashurën në ashensor

Një incident i ndodhur në Hollywood po bën xhiron e rrjeteve sociale. Në pamjet…

LAJM I FUNDIT/Mblidhet sërish Komiteti i Ekspertëve, ja masat e reja ndaj pandemisë

Komiteti teknik i ekspertëve të shëndetësisë u mblodh këtë të mërkurë dhe vendo…

Sulmoi zyrat e PS, autori i dyshuar është djali i zyrtares së PD

Është identifikuar personi, i cili ditën e djeshme në Berat ka qëlluar me gurë …

Më në fund! UEFA merr vendimin për tifozët në stadiume

Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s, në mbledhjen e fundit përmes video-konferencës ka …

E fundit/ Komisioni Europian i jep Shqipërisë 90 milion euro, për luftën ndaj Covid-19

Komisioni Europian disbursoi sot 90 milion eurot e para të ndihmës makro-financ…

Erion Veliaj: Një shkollë në Tiranë do mbajë emrin e Bashkim Finos!

Erion Veliaj ka qenë sot në punimet e një shkolle në “Qytetin Studenti”. Ai ësh…

Prokuroria merr një inxhinier elektrik për hetimin e zjarrit ku humbi jetën Arjan Sala, ja çfarë kanë nxjerrë hetimet paraprake

Prokuroria e Tiranës vijon hetimet për zjarrin që një javë më parë shkrumboi …

KQZ thirrje partive politike për projektin pilot të votimit elektronik, ja ku dhe kur do të testohet

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve i ka bërë thirrje partive politike që do të marr…

Pa mbaruar ende me njerëzit, shteti i fuqishëm shpik vaksinën anticovid për kafshët

Rusia njoftoi ditën e sotme se ka prodhuar vaksinën e parë në botë kundër koron…

"Ai nuk ndalet kurrë" Rama përfshin Tinka Kurtin në fushatën e PS (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë një tjetër spot për Partinë Socialiste në …

Syze të veshura nga avulli që krijon maska? Jo më! Ja zgjidhje të thjeshta si ta evitoni

Të mbash një maskë do të thotë të marrësh frymë nga ajri i ngrohtë, i cili më p…

Përshtatën lokalin për prositucion, në pranga administratori, procedohen penalisht dy gra

Finalizohet operacioni policor i koduar “Premtimi”, për goditjen e veprimtarisë…

VIDEO/ Mori ftesën për t'ju bashkuar kombëtares, 'fluturimi' nga gëzimi i futbollistit bëhet virale

Emocionet e ftesës nga kombëtarja janë të mëdha, teksa këtë e kemi dëgjuar ta t…

Moti për ditën e mërkurë, 31 mars 2021

Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura si dhe intervale të shkur…

Horoskopi ditor 31 mars 2021

Dashi Do të keni një rikuperim në dashuri pasi Afërdita së shpejti do të fillo…

Kryemadhi bën deklaratën e fortë: Veliaj dreka e darka me kriminelë, kam foto dhe…

E ftuar në Tempora në nga Sonila Meço në RTV Ora, kryetarja e LSI-së Monika Kry…

Pesë sekrete nga Bill Gates për të jetuar të lumtur

Për një miliarder si Bill Gates, që ka gjithçka në jetë, duket se ekzistojnë di…

E RËNDË/Ndërron jetë 58 vjeçarja, u hodh nga kati i tretë i shtëpisë

Një 58-vjeçare i ka dhënë fund jetës duke u vetëhedhur nga kati i tretë i banes…

Dëmtim më i rëndë seç pritej, Lewandowski duhet të qëndrojë pushim deri në datën…

Lajm i keq për Bayern Munchen. Kampionët e Evropës do të duhet të bëjnë pa shër…

LAJM I FUNDIT/KQZ diskuton për përmbajtjen e fletës së votimit, kërkohet ndërprerja e diskutimit

Komisioni Rregullator ka diskutuar pasditen e sotme mbi përmbajtjen e fletëve t…

Plas sherri mes të rinjve, u zunë për politikë

Bindjet politike në disa raste ndikojnë aq shumë sa të bëjnë edhe të dhunshëm. …

E rëndë në Tiranë/Makina përplas motorin, humb jetën 27 vjeçari

FOTO NGA VENDNGJARJA Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë mbrëmje në Tiranë, me…

Nga tensioni i lartë tek problemet e frymëmarrjes, ja pse duhet konsumuar lëngu i hudhrave

Ka njerëz që janë kundër pirjes së lëngut të pastër të hudhrave. Por pa dyshim …

LAJM I FUNDIT/U arrestua dje nga forcat RENEA, dërgohet me urgjencë në spital Ardian Çapja

Është dërguar me urgjencë në spital kreu i grupit kriminal të Elbasanit, Ardian…

Kryeministri jep dorëheqjen pas skandalit me vaksinat ruse

Kryeministri i Sllovakisë Igor Matoviç ka dhënë zyrtarisht dorëheqjen nga posti…

Transparency International publikon raportin “bombë”: Shqipëria, shteti i kapur nga korrupsioni, shqetësim kryesor mbeten...

Organizata Transparency International dhe Instituti për Demokraci e Ndërmjetësi…

Zbulohet tradhtia disa vjeçare e kryeministrit të Anglisë, biznesmenia rrëfehet mbi marrëdhënien e tyre

Biznesmenia Jennifer Arcuri, ka rrëfyer se ka qenë për katër vite në një lidhje…

Sot feston ditëlindjen, e dini sa vjeç mbush Turjan Hysko?

Një ndër emrat më të njohur të showbiz-it shqiptar, Turjan Hysko feston sot dit…

Blendi Klosi kallëzohet në SPAK, ja për çfarë akuzohet

Banorët e Zall-Gjocaj kanë kallëzuar në SPAK ministrin e Turizmit dhe Mjedisit,…

Meta kthehen ligjin për Vettingun në Policinë e Shtetit, ja arsyet

Presidenti Ilir Meta ka kthyer ditën e sotme ligjin për pezullimin e vettingut …

Tentoi të shantazhonte futbollistin e Lyonit, Karim Benzema rrezikon burgun

Sulmuesi francez, Karim Benzema do të dalë ne Tetor para gjykatës në Versaille …

"Po çojnë njerëz nëpër shtëpi për të blerë votën në emrin tim" Vangjel Tavo bën denoncimin e fortë: Mashtrues rilindas

Kandidati i LSI-së Vangjel Tavo ka denoncuar se një person në emër të tij ka sh…

Akuza për përdhunim dhe dhunim të stafit, kryeministri riformaton Parlamentin

Një seri skandalesh seksuale dhe protestash detyruan të hënën kryeministrin e A…

Vuçiç nuk i ndal kunjat: Nëse do e njihja Kosovën të pavarur, do të merrja çmimin ‘Nobel’

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka deklaruar se nëse do arrinte të njiht…

Partia para së gjithash! Bledi Çuçi 'lë' ministrinë për fushatën

Një muaj para zgjedhjeve parlamentare, Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi i delego…

Abuzoi seksualisht me gruan me probleme mendore dhe e la shtatzënë, lihet në burg 20 vjeçari

Gjykata e Korçës ka lënë në burg 20 vjeçarin K.K, i arrestuar për abuzim seksua…

"Mirësevjen kryeministër" fierakët presin me brohorima e flamuj Lulzim Bashën

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do të zhvillojë ditën e sotme akti…

“Tenderat në tavolinë” rriten frikshëm, në 2020 kontratat u fituan me oferta më të shtrenjta

Rindërtimi dhe situata e pandemisë kanë orientuar institucionet drejt tenderëv…

Shitje narkotikësh dhe vrasje me dashje, dy të rinjtë durrësakë bien në prangat e policisë

Dy të rinj kanë rënë në prangat e policisë, për vepra të ndryshme penale. Burim…

Shiko më shumë Këto ishin të gjitha