Showing posts from April, 2021

Horoskopi ditor 1 Maj 2021

Dashi Vetëm për shkak se dikush ka një ide tjetër, nuk do të thotë se është një…

Moti për ditën e shtunë, 1 maj 2021

Moti parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura si dhe alternime kthjell…

Nuk mundi të siguronte një vend në parlament, Pandeli Majko njofton largimin nga politika?

Ish-kryeministri Pandeli Majko, ka reaguar për herë të parë pas mos-sigurimit t…

I dhanë fund sherreve mes tyre? Sara, Jasmina dhe Ola fotografohen bashkë

Jasmina dhe Sara dhe Ola, ngelen tre nga konkurrentet më të përfolura të ‘Përpu…

Nëse keni bërë plane fundjavën e parë pas zgjedhjeve hidhini në sy motit

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak njofton të gjithë qytetarët që kanë bërë plane …

Ekran më të mirë se televizori, zbulohet data e publikimit të iPad-it të ri të Apple

Më në fund është bërë e ditur data se kur do të prezantohet iPad-in 5G i Apple…

Dolën 83 mijë fletë të pavlefshme? Ekspertja e zgjedhjeve tregon ku gabuan partitë

Drejtuesja Ekzekutive e Shoqatës për Kulturën Demokratike, Gerta Meta, ka komen…

Situata e Covid-19/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat

Janë kryer 2808 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 108 qytetarë. Ras…

Demokratët protestojnë përballë zyrave të Lulzim Bashës: PD është parti e lirisë, nuk mund të mbyllemi dhe të mos lejojmë mendimin ndryshe

Një tjetër protestë është zhvilluar pasditen e sotme në hyrje të selisë së Part…

LAJM I FUNDIT/ Makina përplas motorin në aksin Lezhë-Shkodër, drejtuesi përfundon në spital

Nje aksident ka ndodhur pak minuta me pare ne aksin Lezhe Shkoder ne afersi t…

Arti në zi, ndërron jetë artisti i njohur shkodran

Është ndarë nga jeta në moshën 76-vjeçare artisti i njohur shkodran Berhan Neha…

Aksident i rëndë në Fier, makina përplaset me motorin, humb jetën 50 vjeçari

Një aksident i rëndë, me pasojë vdekjen e një personi, ka ndodhur këtë mesditë …

I vuri zjarrin rajonit të policisë, gjobitet me 12 milionë dollarë i riu

Një person është urdhëruar që të paguajë 12 milionë dollarë për rolin e tij në …

Ndryshon axhenda, shtyhet ndeshja Partizani-Apolonia

Ndeshja mes Partizanit dhe Apolonisë nuk do të zhvillohet ditën e diel në 16:00…

E rëndë në Durrës/Bie nga ndërtesa ku po punonte, ndërron jetë 51 vjeçari

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Durrës. Policia raporton se në lagjen me n…

“Zgjedhjet nuk kanë përfunduar akoma”, Meta thirrje KQZ dhe partive: Lërini analizat, qëndroni në gatishmëri!

Presidenti Ilir Meta u ka bërë thirrje partive politike dhe KQZ që të rinumëroj…

Aksident i rëndë te 21 dhjetori, makina përplas fuqishëm 22 vjeçaren

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në zonën e 21 dhjetorit në T…

Vrau me thikë të vëllanë, arrestohet Florian Tonuzi

26-vjeçari Florian Tonuzi, i cili vrau me thikë vëllanë e tij gjatë ditës së dj…

Alarm për bombë në një aeroplan, Greqia ngre me urgjencë në ajër avionët ushtarakë

Mediet greke raportojnë se një alarm për bombë mbi hapësirën ajrore greke ka kr…

“Ke ballkon të rrezikshëm” ja sa vota mori Silvana Bushati në listën e Kujtim Gjuzit

Ish miss-i shqiptar, Silvana Bushati, e cila kandidonte për deputete në zgjedhj…

Gjermania shënon rekorde, mbi 1 milion të vaksinuar brenda ditës

Fushata fillimisht e ngadaltë e vaksinimit për coronavirus në Gjermani po merr …

Aksidentoi për vdekje 60 vjeçarin në Kamëz, arrestohet shoferi

Policia e Tiranës ka vënë në pranga shtetasin E.K, 22 vjeç pasi ditën e djeshm…

TRAGJEDI! Shembet stenda e pelegrinazhit, 44 të vdekur dhe qindra të plagosur

Pelegrinazhi fetar i Lag B 'Omer në qytetin Meron në Izrael u kthye në trag…

Vjen puthja e shumëpritur, Melisa konfirmon lidhjen me Andin në mënyrën më të bukur

Melisa dhe Andi kanë qenë në qendër të vëmendjes përgjatë kohëve të fundit pasi…

Sulm me armë zjarri në Karolinën e Veriut, vriten disa persona

Dy sherifë dhe tre persoa të tjerë përfshirë autorin u vranë pas një sulmi me a…

Sara bëhet xheloze për takimin e Sindit me Geljanin dhe merr vendimin e papritur

Ditën e sotme në “Për’puthen” u transmetua takimi i parë i Sindit dhe Glejanit.…

U vetëdeklarua se ka shitur votën, shoqërohet në polici qytetari nga Kurbini

Një qytetar është shoqëruar në polici ditën e sotme për shkak se deklaroi se ka…

Jozefina Topalli jep dorëheqjen nga partia ”Lëvizja për Ndryshim”

Pas dështimit në zgjedhjet e 25 prillit, Jozefina Topalli ka dhënë dorëheqjen n…

Nuk votuan as veten, njihuni me 85 kandidatët që morën zero vota në 25 prill

Në zgjedhjet e 25 prilit, ndryshe nga herët e tjera, shqiptarët përveç partive …

LAJM I FUNDIT/Makina përplas rëndë motorin në aksin Laç-Patok, plagoset 21 vjeçari

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në aksin rrugor Laç-Patok, në afërsi t…

Moti për ditën e premte, 30 prill 2021

Moti parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura. Reshjet e shiut do të j…

Horoskopi ditor 30 prill 2021

Dashi Nëse gjeni veten të dyjëzuar në dashuri prej situatave, do të thotë se nu…

Edhe 9 KZAZ për tu numëruar, kush kryeson në qarqet e fundit

Teksa tashmë në 8 qarqe është përmbyllur edhe ‘beteja’ e kandidatëve për zgjedh…

FOTO/Shembet magazina që po ndërtohej, humb jetën tragjikisht shqiptari në Itali

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në qytetin e Alessandrias në rajonin e Piemo…

Mbyllet numërimi i votave në Lezhë, nuk ka surpriza, kush e fiton mandatin e deputetit

Mbyllet numërimi i votave për kandidatët në qarkun e Lezhës. Në këtë qark më sh…

FOTO/ Këto janë dy vëllezërit nga Maqellara, i madhi vrau me thikë të voglin

Këto në foto janë dy vëllezërit Tonuzi të cilët u përfshinë në konflikt mbrëmje…

LAJM I FUNDIT/Sherr me thika në Kamëz, babai dhe djali godasin një person

Babë e bir janë shpallur në kërkim nga policia pas një konflikti të çastit në K…

Zhgënjejnë Nard Ndoka dhe Vangjel Dule, ja kush është aleati më i votuar i Lulzim Bashës (SHIFRAT)

Kreu i partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi, kryeson listë…

Vrasja e bujshme në ish Bllok/Merret vendimi për Vis Martinajn, sa dënohet ai

Ervis Martinaj, i akuzuar nga drejtësia si i përfshirë në ngjarjen e ish-Blloku…

Komiteti Teknik i Ekspertëve në deklaratë pas zgjedhjeve, ja masat e reja që u vendosën

Komiteti Teknik i Ekspertëve ka dalë sot në një deklaratë për media, për të inf…

Mendonte se kishte binjakë, 21-vjeçarja bëhet nënë për herë të parë, sjell në jetë foshnjën 'gjigande'

Një 21-vjeçare ka sjellë në jetë foshnjën e saj, e cila peshonte 5.8 kilogramë.…

Surprizoi Ramën dhe theu herësin, reagon për herë të parë Fatmir Xhafaj

Duket se Tirana do të sjellë surpriza në listën e kryetarit të PS-së Edi Rama. …

Vala e re e Covid-19 përpin Turqinë, vendi futet të izolim

Nga e enjtja, regjim më i ashpër masash antikovid prej pandemisë Duke nisur nga…

Grabitet argjendaria në Vlorë, raportohen të plagosur me armë zjarri

Të shtëna me armë zjarri raporohen në këto momente në qytetin e Vlorës. Parapra…

Krim brenda familjes në Dibër, vëllai vret vëllain 23 vjeçar

Një njgarje e rëndë është regjistruar në mesnatë në fshatin Allabegi, Maqellarë…

U ‘harrua’ në Hënë për 21 orë, ndërron jetë një nga astronautët e Apollo 11

Astronauti amerikan, Michael Collins, një nga tre anëtarët e ekuipazhit të misi…

Shiko më shumë Këto ishin të gjitha