Showing posts from May, 2021

Cilat do jenë shenjat me fat? Njihuni me horoskopin për ditën e martë

Dashi Dikush që qëndron pranë jush gjatë kësaj kohe të çuditshme do të qëndrojë…

Si do të jenë temperaturat nesër? Njihuni me parashikimin e motit

Moti parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura në të gjithë territorin.…

Prokuroria rihapi “21 Janarin”, gazetari zbulon sekretin: Prova të rëndësishme mund të dalin vetëm nga kamera e një operatori

Gazetari Artan Hoxha ka folur lidhur me ngjarjen e 21 janarit 2011, teksa vuri …

Braktisi studion e televizionit sapo futën ”live” Taulant Ballën, Arben Malaj ka një sqarim

Ish-ministri i Financave Arben Malaj, u largua sot nga një studio televizive, n…

A e prisnit që të përfundonit i burgosur kur i zgjodhët kryeprokuror? Flet për herë të parë Adriatik Llalla

Ish-kryeprokurori Adriatik Llalla ka dalë për herë të parë në një intervistë te…

Rama jep lajmin: Ja sa doza nga vaksina Pfizer, kanë ardhur në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama ka dhënë lajmin se kanë mbërritur në Rinas 11 700 doza të…

“Kukull! Eja hip në makinë”, si u përpoq ta rrëmbente 46-vjeçari të miturën

Një 12 vjeçare në Greqi ka denoncuar në komisariat një 46-vjeçar, i cili ka ten…

Konkurrentja e 'Përputhen' rrëfen dhunën nga ish bashkëshorti: Më kanë rrahur dhe persona nga familja e tij!

Shqipja tregon mes lotësh divorcin nga ish bashkëshorti dhe dhunën që përjetoi …

Plagosje me thikë në Vlorës, 40-vjeçari transportohet me urgjencë në spital

Një plagosje me thikë ka ndodhur pasditen e sotme në zonën e njohur si “Kali i…

Ish-ministri dënohet me 6 muaj burg për korrupsion

Një gjykatë në Bosnje e Hercegovinë dënoi ish-ministrin e Sigurimit, Sadik Ahme…

LAJM I FUNDIT/ Përfshihet nga flakët parkingu i një pallati në Laprakë

Një zjarr ka rënë pasditen e sotme në zonën e Laprakës në Tiranë. Sipas burimev…

Cila do të jetë më me fat për muajin qershor, Astrologu Jorgo Pulla sjell parashikimin për 6 shenjat e para të horoskopit

Astrologu Jorgo Pulla ka dhënë parashikimin e muajit qershor për 6 shenjat e pa…

OSHEE jep njoftimin: Këto zona shumë të banuara do të mbeten pa drita nesër në Tiranë

OSHEE ka njoftuar qytetarët se ditën e nesërme do të ketë ndërprerje të energji…

Historike! Kina ndryshon rregullin e rreptë për familjen, ja sa fëmijë i lejohen një çifti

Kina ka njoftuar se do të lejojë çiftet që të sjellin në jetë deri në tre fëmij…

'Tuneli i vdekjes', gjendet i varur edhe ditën e sotme një 42 vjeçar në Librazhd

Një ngjarje tjetër e rëndë është regjistruar në Librazhd. Më datë 31.05.2021 , …

ILD nisi hetimet për gjyqtaren që bënte video nëpër korridoret e Gjykatës dhe në zyrë, ja çfarë shkruan Zëri i Amerikës për të

Në Shqipëri, Inspektori i Lartë i Drejtësisë, Artur Metani, njoftoi sot se ka u…

CIA publikon dokumentet e saj mbi UFO-t, mund të shkarkohen nga kushdo

Falë Aktit të Lirisë së Informacionit (FOIA), dokumentet mbi të dhënat e CIA-s …

Zëvendësi i Albin kurtit kërkon nga Rama heqjen e taksës për ‘Rrugën e Kombit’

Besnik Bislimi, zëvendëskryeministër i Kosovës, bashkë me ministrin e Ambientit…

LAJM I FUNDIT/ Rihapja e hetimeve për Fatmir Mediun, kush është gjyqtari që do të ketë në dorë çështjen e ‘Gërdecit’

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit Krimit të Organizuar, tre javë më parë…

“Fëmijët thërrisnin ‘o ma, o ma’”/ Ishte në vendngjarje kur u vra Liljana Buzo nga burri i saj, ish-polici rrëfen momentet e tmerrit

Vrasja e Liljana Buzos nga bashkëshorti i saj menjëherë pasi doli nga dyert e G…

Aksident i rëndë në Berat, plagoset çifti i bashkëshortëve në Berat, nisen me urgjencë në spital

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në fshatin Orizaj, në Berat. M…

Këto janë 4 shenjat e horoskopit që nuk pushojnë së foluri për veten e vet

Dashi Të lindurit e kësaj shenje duan të flasin vetëm për veten e tyre. Ata jan…

Plas sherri në studio, këngëtarja e akuzoi ish-konkurrentin e ‘Përputhen’ se e ka ngacmuar, të ftuarit përplasen fizikisht mes njëri-tjetrit

Një sherr i papritur ka ndodhur në emisionin ‘N’Kosovë show’ , ku ishte i ftuar…

“Isha me gruan, nusen e djalit dhe dy fëmijët e tij’. I moshuari nga Tirana rrëfen tmerrin

Një 71-vjecar kërkoi ndihmën e Policisë së Tiranës, pasi familja e tij u godit …

Motori përplaset me makinën në aksin Elbasan-Cërrik, humb jetën i moshuari

Një 75-vjeçar gjeti vdekjen në një aksident rrugor të regjistruar pasditen e so…

Policia jep njoftimin lidhur me masat kufizuese dhe pezullimin e patentave gjatë pandemisë

Zëvendësdrejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Albert Dervishaj, ka pasu…

Lëvizte në rrugë me pistoletë në makinë, arrestohet 34-vjeçari në Shkodër

Një 34 vjeçar është arrestuar në Shkodër duke lëvizuar me armë zjarri me vete. …

Kërkesat për rinumërim dhe zgjedhje të reja/ KAS merr vendimin për 9 qarqet e vendit

Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve ka vendosur të rrëzojë kërkesën e PD për p…

Besa Kokëdhima nuk njihet më, bën ndryshimin drastik në pamje

Besa Kokëdhima njihet si një nga gocat e showbiz-it shqiptar që i pëlqen të e…

Shkencëtarët në alarm, rrezikohet vala e tretë të pandemisë

Ka shenja se Mbretëria e Bashkuar është në fazat e hershme të një vale të tre…

"Ka turpërur drejtësinë" Etilda Gjonaj reagon pas videove skandaloze të gjytares në Tik Tok: Të merren masa

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, reagon pas videove të publikuara në rr…

Ekzekutimi i shqiptarit në mes të Athinës, bandat i kishin bërë edhe tre antentate të tjera. Ja pistat e hetimit

Ditën e djeshme pak minuta pas orës 18:00 u qëllua me tetë plumba, shqiptari …

Andi Artani flet pa dorashka: Iu tregoj kush është vajza më falso e Përputhen, Jasmina kërkonte famë

Andi Artani, ish-konkurrenti i "Përputhen" ishte i ftuar në "N…

Lëvizje e rëndësishme! Nuk lejohet qarkullimi më shumë se një vit i automjeteve me targa të huaja

Pas një periudhe tranzitore, pas pesë muajsh sot rinis koaludimi i automjeteve.…

“Një votë u ble deri në 300 euro” plas skandali për zgjedhjet në Korçë

Në Komisionin e Ankimimeve dhe Sanksioneve, këtë të hënë, po shqyrtohen ankesat…

Korridoret e gjykatës si pasarela mode në Tik Tok, çudit Enkeleda Kapedani: Nuk jam unë...

Kryetarja e Gjykatës së Elbasanit Enkeleda Kapedani, magjistratja që shfaqet në…

Rrëzohet helikopteri i Antidrogës, humbin jetën pesë policë

Pesë efektivë humbën jetën të dielën, 30 maj, kur një helikoper që i përkiste…

Bien në kontakt me rrymën elektrike, dërgohen me urgjencë në spital dy elektricistët

Dy elektricistë në qytetin e Gjirokastrës kanë rënë në kontakt me kabujt e rr…

Humb jetën tragjikisht aktori i njohur një ditë pasi festoi ditëlindjen

Aktori i mirënjohur amerikan, Joe Lara ndërroi jetë ditën e djeshme pas një aks…

Raporti i çuditshëm, te karkalecat në këtë fshat gjenden gjurmë kokaine, Ketamine, Xanaxi e Valiumi

Nëse hidhni një vështrim në jetën e karkalecave të ujërave të ëmbla pranë një f…

Nuk kanë fund kapriçot e motit, njihuni me parashikimin për ditën e hënë

Moti parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura në të gjithë territorin.…

Cila nga shenjat është me fat për sot? Njihuni me horoskopin e ditës së hënë

Dashi Kjo mund të jetë një kohë shumë e mirë për t’u larguar nga turmat dhe të …

Sipas studimeve, ja cila është pjesa e trupit që tregon sa të shëndetshëm jemi

Një pjesë e trupit mund të tregojë gjendjen e shëndetit të njeriut, shkallën e …

Risia e fundit e Instagram dhe Facebook me siguri do t’ju pëlqejë të gjithëve! Ja çfarë mund të bëni!

Kompanitë e rrjeteve sociale, Facebook dhe Instagram njoftuan se po planifikojn…

Ditëlindjen e Atdheut me vajza në jaht e paska organizuar Sara? Ai habit ndjekësit me postimin e fundit

Ditën e djeshme kudo në rrjet u përfol se Sara dhe Atdheu i kishin dhënë fund l…

U toksikuan nga likeri, humbin jetën 25 persona

Të paktën 25 persona humbën jetën, pasi pinë liker të toksikuar në veri të Indi…

Luigi Soreca flet në shqip: Europa është këtu dhe këtu është Europë

Ambasadori i BE-së në vendin tonë, Luigi Soreca ka folur mbrëmjen e sotme për i…

Erion Kristo: A kemi ne demokraci në Shqipëri?

Nga Erion Kristo – Ky monolog i kushtohet demokracisë. Ky monolog do jetë në fo…

Shiko më shumë Këto ishin të gjitha