Showing posts from June, 2021

Pritet ndërprerje e energjisë elektrike nesër në Tiranë, ja në cilën orë dhe cilat zona

OSHEE ka lajmëruar qytetarët e Tiranës përmes një njoftimi publik, se si pasojë…

Sherr me shishe mes dy të dehurve në Pogradec, plagoset njëri prej tyre

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në Pogradec. Burime poli…

Mos harroni! Nesër ndryshon ora policore në Shqipëri. Cilat janë masat e reja që hyjnë në fuqi

Nesër ora policore do të shtyhet me 1 orë, pra nga 23:00 do të bëhet 00:00 deri…

Tërmeti i dytë brenda pak orësh, Greqia nuk gjen qetësi

Pasditen e sotme një tërmet me magnitutë 4 i shkallës Rihter tronditi Prevezën.…

LAJM I FUNDIT/ Ndryshime në qeveri, lirohen nga detyra dy zëvendës ministra

Ndryshime në kabinetin qeveritar ‘Rama’. Është liruar nga detyra zëvendësminist…

Vrau kolegun e punës me levë, 24-vjeçari shqiptar shpallet fajtor

Elton Sefa, 24-vjeçari shqiptar është shpallur fajtor për vrasjen e kolegut të …

Nuk e përshëndeti gruaja, burrit shqiptar i ‘ikën truri’, rreh dhe lë jashtë shtëpisë bashkëshorten me vajzën 1-vjeçare

Një burrë në Maliveshë të Kosovës ka dhunuar bashkëshorten e tij dhe e ka nxjer…

Vendi më i pasur në botë nuk jep shpërblim për lindje, ja cila është arsyeja

Amerika është i vetmi komb i pasur në botë që nuk u jep të gjithë qytetarëve të…

Vritet në mes të rrugës me dy plumba shqiptari në Strasburg

Një shqiptar është vrarë ditën e sotme në mes të rrugës në Strasburg rreth orës…

4 muajshe shtatzënë, vjehrra kërcënon nusen: Do të të çaj barkun e të ta nxjerr fëmijën

Një grua nga Durrësi është ndarë 4 vjet më parë nga bashkëjetuesi. Mosmarrëvesh…

Ndahet nga jeta shkrimtarja e njohur

Shkrimtarja kubane, Della Fiallo, u nda nga jeta të martën, tha për ‘CNN’ një b…

Elita Rudi takon aktoren turke shumë të dashur për publikun shqiptar

Elita Rudi dhe Gjiko po shijojnë disa ditë pushimi në Turqi, ku dhe festuan dit…

Dhunoi qytetaren, pezullohet nga detyra inspektori i policisë së Himarës, e pëson edhe nënkomisari

Dy punonjës të policisë së Himarës janë pezulluar nga detyra për dhunimin e një…

Ekzekutohet me plumb në kokë dhe zemër shqiptari në Francë, dyshohet për larje hesapesh

Një shqiptar është ekzekutuar në Francë mëngjesin e sotëm. Mediet e huaja rapo…

Tetë viktima në pak ditë/ Thirren në Tiranë drejtuesit e drejtorive kriminale në rang vendi

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit ka thirrur në një takim të gjithë…

Vejusha e zezë japoneze humb apelin, do të ekzekutohet

Vrasësja seriale në Japoni, e njohur si “Vejusha e Zezë”, ka humbur sot apeli…

Aksioni për lirimin e hapësirave publike në vijën bregdetare, pushuesit të shqetësuar: Kemi paguar shezlonget për 10 ditë

Task Forca e veçantë për lirimin e vijës bregdetare ka zbarkuar sot në terren…

EURO 2020, datat e çerekfinaleve, oraret dhe stadiumet ku do të luhen

Ndoshta është faza më kulminante e Kampionatit Europian. Tashmë kemi arritur në…

E pazakontë, makina fluturuese ngrihet në qiell për 35 minuta (VIDEO)

Një makinë fluturuese ka përfunduar fluturimin provë 35-minutash midis aeroport…

Sfida globale me ndryshimet klimatike, BE bashkëpunon me Huawei për uljen e emetimit të karbonit

Ndryshimet klimatike janë një sfidë globale me të cilën duhet të përballemi të …

Tritol objektit në ndërtim të biznesmenit në Shëngjin, arrestohet fushëkrujsi 21 vjeçar

Angli Stafuka, 21 vjeç është arrestuar nga Policia e Lezhës pasi disa muaj më p…

Horoskopi ditor, e mërkurë 30 qershor 2021

Dashi Nuk këshillohet të ndryshoni rrjedhën e zakonshme të jetës dhe mbi të gji…

Moti për ditën e mërkurë, 30 qershor 2021

Moti parashikohet i kthjellët dhe i nxehtë me vranësira mesatare kalimtare në r…

Aksident i rëndë në Shëngjin, makina hedh përpjetë motoristin

Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë mbrëmje në rrugën e Shëngjinit. Mësohet se…

Shqiptarët i vranë djalin për një femër/ Rrëfehet nëna e Grineo Dakës: Po punonte për ne dhe pasionin e tij

Nëna e Grineo Dakës i cili u vra një klub të Londrës Lindore ka kujtuar momenti…

Fqinjët u shqetësuan nga era e rëndë/ I vëllai vdiq, gruaja greke jeton disa ditë me të në shtëpi

Një incident tragjik u zbulua pas derës së mbyllur së një apartamenti në qendër…

“Duam drejtësi dhe jo hasmëri”, qytetarë dhe të afërm të familjes Gushi protestë në qendër të Fierit (Kërkesa e nënës së Silvanës)

Një protestë është mbajtur pasditen e sotme në qendër të qytetit të Fierit në s…

Dalin pamjet kur foshnja e Caroline Crouch u dorëzohet gjyshërve të saj pas vendimit të gjykatës për kujdestarinë

Prindërit e nënës britanike me zemër të thyer kanë fituar kujdestarinë e foshnj…

Makina del nga rruga në Vlorë dhe përfundon në dyqanin e luleve, shoferi largohet nga vendngjarja

Një makinë në Vlorë ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar brenda dyqanit të lulev…

Tronditëse/14-vjeçari qëllon për vdekje nënën e tij, i nxitur nga babai

Një djalë 14-vjeçar ka qëlluar për vdekje nënën e tij jashtë një gjykate në pro…

I moshuari merr nga çerdhja ‘mbesën e gabuar’, e vë re vetëm kur mbërrin në shtëpi

Karabinierët italianë kanë nisur hetimet mbi një edukator, pasi para disa ditës…

“Lava rrobat e urgjencës, m’u duk një peshqir si i djalit tim”, dëshmia rrëqethëse e nënës së 20-vjeçarit që u vra në Velipojë

Një dëshmi irreale, e dhimbshme, që nuk mund të lërë indiferente asnjë zemër. K…

Këshilli Kombëtar i Territorit miraton lejen për ndërtimin e Teatrit Kombëtar, ja si do duket ai!

Erion Veliaj, kryetari i Bashkisë së Tiranës ndau me qytetarët lajmin se Këshil…

‘’Doktori i mrekullive’’ martohet, publikohen pamjet nga ceremonia e veçantë

Aktori i njohur për rolin e tij të ‘’Ali Vefa’’ në serialin televiziv “Doktor i…

Kini kujdes! Ushqimet që duhen t’i shmangni me çdo kusht gjatë ditëve të nxehta

Helmimet dhe infeksionet shkaktojnë të vjella dhe diarre që dehidratojnë trupin…

TIRANË / 33-vjeçarja hedh në koshin e mbeturinave bidonin plot me fishekë, por plagoset prej tyre bashkë me të bijën e mitur

Një 33-vjeçare dhe vajza e saj e mitur kanë mbetur të plagosura lehtë si paso…

Xhaka mesazh pas fitores:"Kur beson, mund t'ia arrish!"

Granit Xhaka u shpall lojtari i ndeshjes pas kualifikimit heroik ndaj Francës n…

Pjerin Ndreu ofendoi policët, reagon Edi Rama: Nuk do t’ia hedhë lehtë! Kush gabon, vuan pasojat

Kryeministri Edi Rama reagon për incidentin e ndodhur në Lezhë, ku efektivë t…

I ndaloi të shoqëronin biznesmenin, Pjerin Ndreu reagon dhe i quan efektivët “barkderra”: U është fryrë barku nga birra

Efektivë të Policisë së Lezhës kallëzuan në Prokurori kryebashkiakun Pjerin Ndr…

Prokuroria apelon vendimin e Gjykatës: Të kthehet në burg Jehon Breçani!

Prokuroria e Tiranës kërkon që të kthehet në burg Jehon Breçani, djali 19 vjeça…

Presidenti çek bën deklaratën: Transgjinorët janë të neveritshëm

Presidenti i Çekisë Milos Zeman është kritikuar, pasi tha në një intervistë tel…

Shpërthen babai i Caroline kundër dhëndrit vrasës: Do t'ia kisha hequr kokën dhe do pranoja dënimin me kënaqësi

Babai i 20-vjeçares Caroline, e cila u vra më 11 maj nga bashkëshorti në Glyk…

Mbappe merr përgjegjësinë e eliminimit të Francës: Dështova, jam i trishtuar

Te Franca ka zhgënjim të madh pas atij eliminimi surprizë mbrëmjen e kaluar e…

Mali i Tomorrit gati 20 orë në flakë, terreni i thyer pamundëson ndërhyrjen e Ushtrisë

Kurora e pyllëzuar në Malin e Tomorrit prej gati 20 orësh është në flakë. Vatra…

Horoskopi për ditën e martë, 29 qershor 2021

Dashi Dikush me të cilin zakonisht keni mosmarrëveshje do të jetë më i pranishë…

Moti për ditën e martë, 29 qershor 2021

Moti parashikohet i kthjellët dhe i nxehtë me vranësira mesatare kalimtare në…

Shiko më shumë Këto ishin të gjitha