Showing posts from July, 2021

“Çmendet” shoferi në Durrës, merr përpara dhe rrafshon me makinë shtyllat në bulevard

Shoferët shqiptarë duket se nuk janë në “ditët e tyre më të mira”. Kjo pasi çdo…

Shmanget tragjedia në Qerret, pushuesit shpëtojnë parashutistin që rrezikoi të mbytej

Pushuesit në plazhin e Qerretit kanë parandaluar një tragjedi pasditen e sotme.…

Rritet numri i infektimeve në 24 orët e fundit, shtohen edhe pacientët e shtruar në spitalin Infektiv

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar shifrat e infektimeve me COVID-19 në 24 …

“S’dua të rri më në kamp”, e strukur pas murit dhe mes lotësh, 11-vjeçarja shqiptare thotë se dëshiron të kthehet në shtëpi

5 gra dhe 14 fëmijë u janë dorëzuar sot autoriteteve shqiptare. Gazetari Taulan…

Ndryshime klimatike të frikshme, 22 gigaton akull shkrihen brenda një dite

Ndërsa ndryshimi i klimës po shkakton temperaturat e larta në të gjithë Arktik…

Dhimbje dhe lot në familjen e tij, del ekspertiza për vdekjen e nëntogerit 27-vjeçar shqiptar, ky është gabimi fatal që i mori jetën

Mbrëmjen e djeshme humbi jetën në plazhin e Talës në Lezhë, një 27-vjeçar. Një …

Malet e këtij shteti mbulohen nga bora e ‘përgjakur’, ja çfarë po e shkakton këtë fenomen natyror që ka ngritur në këmbë gjithë studiuesit

Nëse ecni në Alpet Franceze gjatë pranverës së vonë dhe verës së hershme, ka s…

Dua Lipa publikon foton nga pushimet duke konsumuar ushqime tradicionale shqiptare

Këngëtarja shqiptare më famë botërore, Dua Lipa, është duke shijuar pushimet në…

Operacioni i shpëtimit nga kampi në Siri, Rama me Çuçin në Liban: Nesër sjellim 5 gra dhe 14 fëmijë në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama ka zbarkuar në Liban për operacionin e shpëtimit dhe riat…

Ndahet papritur çifti i “Për’puthen +40”, befason Stela: Kush e sheh Çimin ta pyesë

Një nga çiftet e “Për’puthen +40” nuk janë më bashkë. Është fjala për Çimin dhe…

Qeveria ia dha truallin e Teatrit Bashkisë së Tiranës / Erion Veliaj flet nga Tokyo: Është reflektim i vendimit të Gjykatës Kushtetuese

Nga Tokyo, kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka komentuar vendimin e…

Vëllai i vogël pa gjithë skenën, eci dy orë në këmbë për të lajmëruar prindërit’ / Zbulohen detaje tronditëse nga vetëvrasja e 13-vjeçarit në stan

Të tjera detaje të rënda janë zbardhur nga ngjarja e rëndë e ditës së djeshme k…

Peshkatarëve në Durrës u ngec në rrjetë peshkaqeni gjigant, flet kapiteni i anijes: Më i rrezikshmi i kapur ndonjëherë

Kapet një peshkaqen gjigant në thellësi të Adriatikut, përballë grykëderdhjes s…

I akuzuar për vrasjen e kushëririt për pronën në Lushnje, vetëdorëzohet në komisariat vëllai tjetër i familjes Hasalla

Është vetëdorëzuar në komisariatin e Lushnjes, Kastriot Hasalla, i cili ishte s…

Rekord kombëtar, Nikol Merizaj shënon rezultatin historik për sportin shqiptar në lojërat olimpike

Sportisja shqiptare, Nikol Merizaj ka vendosur rekord kombëtar në 50 metra stil…

Shfaqet me kokën ulur dhe i penduar përpara togave të zeza/ Del para gjykatës 40-vjeçari shqiptar në Greqi që vrau gruan me thikë për shkaqe xhelozie

40-vjeçari shqiptar që vrau gruan një ditë më parë në Greqi, ka dalë sot para g…

Prej një jave Vlora e rrethuar nga zjarri! Vijojnë që të digjen qindra hektarë pyje në Tragjas dhe Karaburun! Drejtoresha e Zonave të Mbrojtura thirrje të fortë

Lorela Lazaj drejtoreshë e Zonave të Mbrojtura ka folur në lidhje me situatën d…

Po pushonte me familjen, ndahet nga jeta Nëntogeri i Forcave të Armatosura, pjesë e Repartit 1010

Nëntogeri i Forcave të Armatosura të Shqipërisë, Pavlin Rrasa është ndarë nga j…

OBSH: Covid-19 duhet të ndalet para se të dalin variante më vdekjeprurëse

Varianti Delta i COVID-19 është një paralajmërim për botën për të shtypur virus…

13 vjeçari u vetëvra në mal duke luajtur, arrestohet bariu që kishte lënë armën

Përparim Sefa, bari në zonën e Mirditës është arrestuar nga Policia, pasi është…

BMW-ja futet me shpejtësi në kthesë dhe përplaset me murin, vdes shoferi 23 vjeçar dhe vajza pasagjere 16 vjeçe

Një aksident tragjik i ndodhur në orët e para të mëngjesit të kësaj të shtune, …

Horoskopi për ditën e sotme, 31 korrik 2021

Dashi Një premtim i caktuar romantik që do të bëni këshilloheni që ta mbani sot…

Moti për ditën e shtunë, 31 korrik 2021

Dita do të jetë me mot të kthjellët dhe temperatura të larta. Në mesditë parash…

Tragjedi në Itali / Shqiptari parkon makinën në malore teksa ishte duke punuar, ajo e shtyp pas murit!

Një 60-vjeçar me origjinë shqiptare, banues në Terni dhe punonjës i një kompani…

‘Bërtiti dy herë për ndihmë, por pastaj pushoi…’ / Dëshmia rrëqethëse e fqinjës që e kishte paralajmëruar vrasjen e 31-vjeçares në Greqi me një status në rrjetet sociale

Një prej fqinjëve të çiftit shqiptar në Greqi, ka rrëfyer për autoritetet momen…

E rëndë në Lezhë, mbytet një person në plazhin e Tales

Një person ende i paidentifikuar është mbytur sot në plazhin e Tales në Lezhë. …

“Mos u dorzo bisha” / Ballist Morina ‘karikon’ ish-Kryeministrin Berisha, i komenton në postimin e tij ndaj ambasadores Kim

Që prej kohës kur ish-kryeministri Sali Berisha u shpall “non grata” nga Depart…

Parashikimi i motit për muajin Gusht, ja kur do ta braktisë vendin tonë i nxehti afrikan

Temperaturat e larta pritet të na shoqërojnë edhe gjatë 15 ditëshit të parë të …

Përdhunohet një 25-vjeçare në Tiranë, arrestohet agresori 26-vjeçar.Në pranga edhe shoku i saj

Një ngjarje e rëndë e raportuar nga Policia ku bëhet me dije se një vajzë 25-v…

Dëmtimi i fiderit, OSHEE jep njoftimin e rëndësishëm për qytetarët e Tiranës

OSHEE ka dhënë një njoftim zyrtar disa orë pas dëmtimit të fiderit A4 të nënsta…

Italia lehtëson masat për lëvizjen me Shqipërinë pas gati 1 viti, por duhet të plotësoni këtë kusht

Pas gati 1 viti e gjysmë, Italia ka vendosur të lehtësojë kufizimet e lëvizjes …

Pamje të frikshme nga zjarret e mëdha në Turqi, rritet në 4 numri i viktimave

Katër persona kanë vdekur në Turqi, si pasojë e zjarreve të mëdha që janë përha…

Vijon prej katër ditësh zjarri në Karaburun, flakët përpijnë pemë e shkurre

Dita e katërt e zjarrit në Karaburun. Prej disa ditësh flakët kanë përfshirë pe…

40 mln euro bonus për të mos rinovuar, Real Madrid josh Mbappe me një kontratë sheikësh

Në Madrid janë të qartë, ka ardhur momenti i duhur për tu hedhur në sulm, për t…

Shpërthimi në Ksamil, i plagosur një 28-vjeçar, ja si është gjendja e tij

Pak para mesditës një shpërthim i fortë ka tronditur Ksamilin. Nga shperthimi i…

Sa kushton një medalje e artë olimpike? Vlera e tyre do t’ju surprizojë të gjithëve

Fitorja e një medalje të artë në lojërat olimpike mund të jetë ëndërr e shumë s…

Historia prekëse: 25-vjeçari në Turqi ndihmoi zjarrfikësit me ujë të pijshëm, derisa u gjet i vdekur

Ndërsa flakët e mëdha kanë pushtuar 8 provinca të Turqisë prej më shumë se 48 o…

“Daja ma solli në shtëpi dhe më tha ky është burri yt”/ 34-vjeçarja tregon me lot në sy divorcin nga bashkëshorti dhe si prej 2 vitesh nuk takon dot fëmijët

Në emisionin ‘Me zemër të hapur’ sot u soll historia e një 34-vjeçare e cila p…

Shqiptari vret gruan dhe dorëzohet vetë në polici: E qëllova me thikë se isha xheloz

Një krim brenda familjes ka ndodhur në Greqi, ku një shqiptar ka ekzekutuar gru…

E pazakontë në këtë shtet/ Nis dëbora, temperaturat zbresin -8 gradë Celcius

E ndërsa Europa po përballet me valën e të nxehtit afrikan, jugu i Brazilit ësh…

KLSH kallëzon në SPAK 5 funksionarë të lartë të Ministrisë së Brendshme

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka kallëzuar në SPAK 5 funksionarë të lartë të Mini…

Yuri Kim i shkon në zyrë Lulzim Bashës, çfarë do diskutojnë diplomatja e SHBA dhe kreu i PD

Diplomatja e lartë amerikane në Shqipëri, Yuri Kim, do të zhvillojë sot një tak…

Media shtetërore gjermane: Në kufirin Shqipëri-Greqi lulëzon kontrabanda e kanabisit

Një nga rrugët më të mëdha të kontrabandës së kanabisit dhe të drogave në Evrop…

Shiko më shumë Këto ishin të gjitha