Showing posts from August, 2021

I riu nga Kosova gëlltit telefonin, mjekët ja nxjerrin nga barku: Mund t’i shpërthente bateria!

Një ndërhyrje e pazakonte është realizuar ditën e djeshme në Kosovë. Para 4 dit…

Ilaçet e vjedhura në spital me vlerë mbi 10 milion lekë ua shiste pacientëve me COVID! Infermieri pranon krimin, DËSHMIA: Kisha borxhe dhe kredi për të larë

Operacioni i koduar "Farmacia" ka çuar në pranga një infermier në Urg…

Keni zgjedhur të bëni pushime në shtator? Sinoptikania tregon se si do të jetë moti për ditët në vijim, ja sa do arrijnë temperaturat

Ndonëse jemi pranë nisjes së vjeshtës, shumë familje që kanë zgjedhur që të pus…

“Të rënda ditët e fundit të këtij gushti”/ Ndarja nga jeta e Sherif Merdanit, Shpëtim Saraçi i përlot të gjithë më dedikimin e tij

Kompozitori Shpëtim Saraçi ka shprehur ngushëllimet e tija të sinqerta p[ër nd…

E TRISHTË/ Ndërron jetë në moshën 81 vjeçare Artisti i Madh Sherif Merdani

Një lajm i trishtë vjen pasditen e kësaj të diele, pasi mësohet se ka ndërrua…

Makina bie nga disa metra lartësi në Dajt, plagoset shoferi dhe pasagjerja

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme afër hyrjes së Parkut të Dajtit, ku nj…

Luani e sulmoi dhe e tërhoqi zvarrë në oborrin e shtëpisë, nëna heroinë arriti të shpëtonte 5-vjeçarin në kohë

Një nënë heroinë arriti të shpëtonte djalin e saj 5-vjeçar nga sulmi i një luan…

Uragani Ida forcohet, erërat arrijnë në 185 km në orë, sinoptikanët bëjnë paralajmërimin e frikshëm

Uragani Ida mori përmasat e një stuhie të kategorisë 4 këtë diel me erëra që ar…

Aksident në Tiranë, makina përplas vajzën 14-vjeçare

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në rrugën “Tom Plezha”, Tiranë. Bëhet …

Historia e trishtë: Drita dhe Fiqiri Koçari, dy të moshuarit që humbën jetën në Qafë Muzinë, ishin nisur për plazh në Sarandë! Zjarrfikësit i gjetën të përqafuar

Drita dhe Fiqiri Koçari, çifti i të moshuarve që humbën jetë nga aksidenti trag…

Sherr për motive të dobëta, i riu nga Kruja plagos me thikë babë e bir, në kërkim nga policia

Babë e bir kanë mbetur të plagosur pasi janë sulmuar me thikë ditën e djeshme n…

Vrasja e Carolinës në Greqi, hetimet marrin kthesën e papritur, ja çfarë kanë zbuluar autoritetet

Fakte tronditëse po dalin nga vrasja e Carolinës 20-vjeçare në Glyka Nera të Gr…

Do futeni papritur në një rrugë të re! Një takim do iu ndryshojë fatin! Meri Shehu paralajmëron këtë shenjë horoskopi

Kjo eshte fundjava e fundit e veres dhe cdo gje qe eshte si enderr apo projeksi…

ZYRTARE/ Cristiano Ronaldo rikthehet te Manchester United pas 12 vitesh, nuk do ta besoni sa e ka ulur rrogën portugezi

Cristiano Ronaldo është një lojtar i Manchester United dhe tashmë ky lajm është…

Sherr në familjen durrsake, djali dhe e ëma rrahin nusen

Një 27-vjeçar në Durrës është arrestuar nga policia për shkak se në bashkëpunim…

Almeda Abazi me pushime në Shqipëri, Tolgahan Sayisman promovon bukuritë e jugut

Almeda Abazi prej vitesh jeton në Turqi, vend në të cilin ka krijuar familjen e…

E rëndë, kamioni përplaset me minibusin, 6 të vdekur e 2 të plagosur

Një aksident i rëndë është shënuar paraditen e sotme në Konya të Turqisë. Si pa…

Parandalohet tragjedia në Has/ I riu rrëmben sëpatën dhe tenton të qëllojë prindërit, arrestohet në flagrancë nga policia

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Has. Një 27-vjeçar është arrestuar ditën e so…

Ky produkt ushqimor që e kemi të gjithë në shtëpi lufton reumatizmën dhe artritin

Ekspertët janë gjithnjë e më të bindur për rolin fantastik të sodës së bukës ku…

Moti plot surpriza, meteorologia Adiola Bani parashikon si do të jetë koha në vendin tonë në dy ditët e ardhshme

Meteorologia Adiola Bani parashikon se duke filluar nga pasditja e sotme edhe d…

Aksidenti tragjik me 5 të vdekur në ‘Qafë Muzinë’/ Merret vendimi për shoferen 22-vjeçare që bëri manovrën e gabuar

Ditën e djeshme një aksident tragjik ka përgjakur autostradën Sarandë-Gjirokast…

Sëmundja e rëndë i merr jetën dirigjentit të njohur shkodran, Kujtim Alija

Ndahet nga jeta muzikanti i shquar Kujtim Alija, dirigjenti i njohur shkodran, …

Mbërritën në orët e para të mëngjesit, afganët e parë sistemohen në hotelet në Durrës

Në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme në vendin tonë mbërritën 121 afga…

Shpërthim me tritol në Bulqizë, makina në pronësi të minatorit Elton Debreshi, kandidoi në zgjedhjet e 25 prillit për deputet

Një shpërthim tritoli raportohet se ka ndodhur në Bulqizë, pak pas mesante. Mak…

Mark Marku lë mandatin e deputetit: PD po shndërrohet në Parti interesash personale

Mark Marku nuk do të jetë deputet i Partisë Demokratike në parlamentin e ri në …

REKORD INFEKTIMESH në 24 orët e fundit, COVID i merr jetën 40 vjeçarit nga Shkodra, rritet numri i të shtruarve në spitale

Rekord infektimesh në 24 orët e fundit në vendin tonë, pasi janë regjistruar 88…

TRAGJEDIA në Qafë Muzinë/ Ndërron jetë edhe një tjetër pasagjer i furgonit, shkon në 5 numri i viktimave

Rëndohet bilanci i aksidentit të ndodhur në vendin e quajtur Qafë Muzinë në a…

E rëndë/ Bie brenda në pus duke humbur jetën, po punonte për ta pastruar

Një punëtor 65 vjeç ka humbur jetën sot, pasi është rrëzuar në një pus. Ngjarja…

Nënë e bir rrahën nusen, arrestohet 27-vjeçari në Durrës, procedohet penalisht 56-vjeçarja

Ditën e sotme Policia e Durrësit ka vënë në pranga një 27 vjeçar me iniciale F.…

“Vonesa e ardhjes së tyre mund të ndryshojë planet”, kryeministri Rama zbulon çfarë do të ndodhë me strehimin e afganëve në vendin tonë

Kryeministri Edi Rama gjatë inspektimit të rezidencës Studentore Universitare n…

Porti i Durrësit bën njoftimin me rëndësi, tregon çfarë ka ndodhur me tragetin: Anulohen udhëtimet!

Me anë të një njoftimi zyrtar Porti i Durrësit bën me dije se të gjithë pasagje…

Reshje shiu dhe shtrëngata, Shërbimi Meteorologjik Ushtarak parashikon si do të jetë moti në orët në vazhdim në vendin tonë

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak njofton se deri mesditën e nesërme në gjithë ve…

Shkoi në Itali vetëm për të, aktorja qenka lidhur me burrë të martuar që e mban me lek?

Aktorja e njohur e humorit Lisa Kujfosa prej disa muajsh tashmë është shkëputur…

Tentoi të përdhunojë 41-vjeçaren në Pogradec, arrestohet

Një 46-vjeçar, me banim në Tiranë është ndaluar nga policia e Pogradecit për “M…

Vrasja tragjike e Marigonës, e kaluara kriminale e Dardan Krivaqës, kishte dhunuar edhe ish-të dashurën

Kur në media u publikuan fotografitë e Dardan Krivaqës, të akuzuarit për vrasje…

I shpëtoi tre atentateve të talibanëve, flet kryebashkiakja më e famshme e momentit

Zarifa Gafari, 29 vjeç, kryebashkiakja e parë grua e Afganistanit, arriti të ev…

I infektuar me Covid-19, humb jetën i riu shqiptar

Florent Kurtulli nga Prishtina ka humbur jetën në moshë të re nga koronavirusi.…

Marrin fund "ditët përvëluese", nga nesër moti merr kthesë të madhe, si do të jenë ditët në vazhdim

Për ditën e nesërme vendi ynë parashikohet të jetë nën ndikimin e masave ajrore…

“Nanë, a duhet të heshtë...”, Çun Lajçi thur vargjet therëse për Marigona Osmanin: Dhashë shpirt para nji burrë gjysëm burri

Aktori njohur Çun Lajçi me anë të një postimi në rrjetet sociale ka ndarë disa …

Ndërron jetë nga sëmundja e rëndë aktori i njohur shumë i dashur për publikun shqiptar

Aktori turk, Metin Cekmez, ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm,pasi vuante nga k…

“E prisnim që shtatori do të kishte surpriza”, personelit të QSUT-së u mbërrin mesazhi ‘i hidhur’

Pavarësisht largimeve masive, bluzat e bardha ende nuk po trajtohen ashtu siç e…

“Talebanët më morën tim atë”, historia e trishtë e një vajze afgane

Pas marrjes së pushtetit nga talebanët, situata e grave dhe vajzave në Afganist…

Najada Çomo dorëzon mandatin e deputetes, Rama: Do vazhdojë punën në spital, Covid-19 do ta kemi nëpër këmbë edhe këtë dimër

Kryeministri Edi Rama dha sot lajmin se deputetja e zgjedhur e Partisë Socialis…

Detaje nga autopsia e 18-vjeçares që u vra: I janë thyer të gjitha gjymtyrët, dhuna i shkaktoi vdekjen

Detaje të reja janë zbardhur në lidhje me ngjarjen e rëndë që ndodhi në Ferizaj…

Tragjedi në Torino! Fëmija 4-vjeçar shqiptar humb jetën pas shembjes së ndërtesës dykatëshe

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Torino të Italisë, ku si pasojë e shembjes s…

8 orë pa drita, OSSH jep njoftimin e rëndësishëm, zonat që do të jenë nesër pa energji elektrike në Tiranë

OSSH ka dhënë një njoftim të rëndësishëm për qytetarët e Tiranës, pasi ka njoft…

E dënuar për mashtrim me 3 vite burg, arrestohet 45 vjeçarja në Korçë

Policia e Korcës ka vënë në pranga ditën e sotme shtetasen Alma Rakipi 45 vjeç …

Shiko më shumë Këto ishin të gjitha