Showing posts from September, 2021

Plagoset 54-vjeçari në Bulqizë, ishte duke punuar në minierën e kromit, dërgohet me urgjencë në spital

Një tjetër minator është plagosur ditën e sotme në minierën e Bulqizës. Policia…

URDHRI: Studentët e pavaksinuar nuk futen në auditor, pedagogët pa certifikatë Covid do bëjnë tampon një herë në javë, të tjerët mësim online

Një javë më parë ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka firmosur urdhri…

Nesër ndërprerje të energjisë elektrike në Tiranë, OSHEE: Ja zonat që preken

Ditën e nesërme në kryqytet do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në dis…

Abuzoi seksualisht me një vajzë të mitur, arrestohet 26-vjeçari në Korçë

Një 26-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Korçës, pasi akuzohet për “marrë…

“U tmerrova kur e dëgjova”/ Babai i Aldi Ramës me lot në sy: Më përvëloi shpirti, çfarë t’u them fëmijëve të policit që ngelën jetim

Babai i Aldi Ramës, Rufan Rama, ishte sot në një lidhje telefonike me emisionin…

A do të ketë dozë të tretë vaksine? Flet Manastirliu

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka bërë me dije se rreth 35/5 % e …

Plagosi ish-të dashurën me armë zjarri në Vlorë, merret vendimi për shkodranin

Gjykata e Vlorës ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për Fadil Likajn…

Trishtuese! Ndahet nga jeta aktorja e njohur

Aktorja e njohur për rolet e saj në televizion dhe filma të ndryshëm si “Batman…

RENEA lokalizon autorin, 21-vjeçari bën veprimin e rëndë ndaj helikopterit të policisë

RENEA po vijon kontrolle të imtësisht madje me forcat e saj më speciale për kap…

Polici ndaloi 21-vjeçarin për kontroll në Lezhë, Aldo Rama i gjuajti me armë, plumbi në zemër i mori jetën (Zbardhet dinamika)

Është zbardhur dinamika sesi ka ndodhur ngjarje e rëndë në Lezhë, ku mbeti i vr…

Gjeti prindërit e pajetë në banesë, gazetarja për Leonard Rrasën: Portreti i varfërisë që s’vesh një palë këpuce të reja, por ngahera të vjetra që tërhiqen zvarrë ashtu si jeta…

Leonard Rrasa 21-vjeç është djali i cili pak ditë më parë hyri në shtëpi dhe pa…

I vdiq vajza në spitalin e Vlorës pas operacionit, nëna e 23-vjeçares bën rrëfimin tronditës për jetën e tyre

Mesditën e 23 shtatorit në spitalin e Vlorës humbi jetën një vajzë e re, Brisil…

Çfarë ndodh me lëkurën tuaj nëse konsumoni arra çdo ditë?

Konsumimi i një gjysmë filxhani arra në ditë mund të ulë nivelet e kolesterolit…

“Unë e di se çfarë ndodhi atë natë por nuk mund të…”/ Babai i këngëtarit të njohur flet për herë të parë për vdekjen e të birit

Pas vdekjes së të riut në aksidentin me makinën e tij, ka reaguar për herë të p…

Kishte shkuar te gjyshja në fshat, gjarpri pickon vajzën 4-vjeçare në Sarandë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Sarandë, ku një 4-vjeçare është…

Fundjava me mot të qëndrueshëm, e shtuna dhe e diela nën pushtetin e diellit

Fundjava pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore të qendrueshme. Mot i kthj…

E rëndë në Elbasan, gjendet trupi i pajetë i një personi në qendër të qytetit

Një person është gjetur i pajetë ditën e sotme në mes të qytetit të Elbasanit, …

Terror në mes të Vlorës: Djali merr zvarrë nga lokali një vajzë, e qëllon me pistoletë dhe i hedh një granatë

Një ngjarje e rëndë raportohet mesditën e kësaj të shtune në Vlorë. Mësohet se …

“Jam dhunuar nga ish-bashkëshortja”, 68-vjeçari shokon me rrëfimin e tij: U dashurua me një tjetër pasi martuam vajzën e vogël. Organizoi rrëmbimin dhe më shtroi në psikiatri

Dhunë në familje, ndonëse prek më shumë si fenomen gratë, ndodh dhe tek burrat.…

Zjarr në Topojë të Fierit, dyshohet i qëllimshëm, në flakë dy godina të pabanuara

Një zjarr ka rënë në Topojë të Fierit. Flakët kanë nisur nga djegia e hamullave…

“Pastrimi i parave”, maxhoranca bën ndryshime në ligj, veç zyrtarëve do të deklarojnë pasurinë edhe familjarët e tyre

Në mbledhjen e dytë të qeverisë maxhoranca ka paraqitur në kuvend ndryshime në …

Rudina dhe Meri Shehu debatojnë në studio, shkak bëhet horoskopi ditor

Horoskopi ditor dhe besimi në të ka hapur një debat në studion e Rudina Magjist…

“Zjarri është ndezur dhe mund të djegë këdo”/ Gazetari i njohur del me paralajmërimin e fortë dhe bën parashikimin e papritur

Gazetari Erion Kristo është i mendimit se mandati i tretë i qeverisë Rama është…

U kapën duke transportuar dru të prera në mënyrë të paligjshme, procedohen 5 persona në Shkodër

Policia e Shkodrës ka proceduar 5 persona, pasi po transportonin lëndë drusore …

Tërmeti lëkund Shqipërinë, ndihet në kryeqytet dhe zona të tjera

Një tërmet është ndjerë në kryeqytet dhe zona të tjera të vendit. Sipas shërbim…

Këngët e saj janë kthyer në hite në gjithë botën, ndahet nga jeta këngëtarja e njohur

Ditën e djeshme është ndarë nga jeta në moshën 76-vjeçare këngëtarja Sarah Dash…

“Helena, njeriu që më dha gjithë gëzimet e kësaj bote”, dedikimi i ndjerë i Kadaresë për bashkëshorten në ditëlindjen e saj

Në 78-vjetorin e lindjes të shkrimtares Helena Kadare, bashkëshorti i saj, i ma…

Nuk i ndaloi policisë dhe aksidentoi efektivin, arrestohet 31-vjeçari në Librazhd

Një 31-vjeçar ka rënë në prangat e pasi nuk i është bindur urdhrit të punonjësi…

Nesër në këto zona do të stakohet energjia elektrike në Tiranë, ja orari…

OSHEE ka njoftuar se ditën e nesërme do të ketë stakim të energjisë elektrike n…

Tragjedia e familjes Gjoka, pas nënës dhe motrave, ndërron jetë dhe djali 11-vjeçar

Është thelluar tragjedia e familjes Gjoka, pasi edhe i mbijetuari i fundit Enri…

U bllokua në galerinë e minierës , gjendet i pajetë pas 5 ditësh minatori Muharrem Plaku

Muharrem Plaku, minatori i Bulqizës që prej 5 ditësh ndodhej i bllokuar Galerin…

Vrau bashkëshorten me armën e gjahut dhe më pas veten! Zbardhet dinamika e krimit në Divjakë që tronditi mbarë vendin

Dy ditë më parë një ngjarje e rëndë tronditi vendin pasi Hekuran Rrasa qëlloi m…

Tërmeti i fuqishëm godet këtë shtet, bie një shkëndijë edhe në rafinerinë e naftës, qytetarët në panik

Sipas Shërbimit Gjeologjik Amerikan një tërmet me magnitudë 4.3 goditi Kaliforn…

Merrni çadrën me vete, sot dhe nesër ka shi dhe stuhi

Të ndodhur në stinën e vjeshtës ajo që tashmë pritet është moti i paqëndrueshëm…

Mjeti doli nga rruga dhe përfundoi në kanal, ndërron jetën shoferi 44-vjeçar në Divjakë

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen është shënuar ditën e sotme në fshatin B…

Rama u tregon ministrave Kodin e Etikës: Nëse e shkelni njëherë kërkoni falje publike, herën e dytë largoheni

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mbledhjen e parë të qeverisë duke u treguar Ko…

Trishtuese! Ndahet nga jeta aktorja e njohur

Aktorja e njohur, Jane Powell ka ndërruar jetë nga shkaqe natyrore në moshën 92…

Zbulohet lëvizja e radhës e Sali Berishës

Ndalesa e radhës e ish-kryeministrit Sali Berisha do të jetë kryeqendra e veriu…

7 orë pa drita, OSHEE publikon zonat dhe oraret

Ditën e nesërme do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike për disa zona të T…

Rritja e rasteve, MSH jep vendimin: Shtyhet afati për ndalimin e grumbullimeve në vende të hapura e të mbyllura

Ministria e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka vendosur që të shtyjë përsëri …

Vetëm kjo kategori studentësh mund ta ndjekin mësimin në auditor pa qenë të vaksinuar

Studentët që duan të ndjekin mësimin në auditor duhet të vaksinohen kundër Covi…

“Sabrinën e vrau i ati”/ Babai i 23-vjeçares shpërthen keq pas letrës së Elton Metajt, Zbulon vendimin që ka marrë

Pas publikimit të letrë ku Elton Metaj akuzonte babanë e ish-bashkëshortes së t…

Vera iku, por jo edhe i nxehti , ja sa pritet të shkojnë temperaturat gjatë ditës së sotme

Edhe kjo e premte do të jetë nën ndikimin e vranësirave dhe motit të kthjellët.…

I bllokuar prej 48 orësh në minierën në Bulqizë, ende asnjë shenjë nga minatori 61-vjeçar

Prej 48 orësh minatori Muharrem Plaku vijon të jetë i bllokuar në minierën në B…

Humbi kontaktet me kapitenerinë e Vlorës, gjendet peshkarexha, ja si paraqitet gjendja e personave në bord

Një peshkarexhë me dy peshkatarë në bord humbi kontaktin mbrëmjen e djeshme në …

E trishtë! 16 gra u vranë nga partnerët 9 muaj të fundit në Shqipëri

Shqipëria e mbylli vitin 2020, e tronditur nga vrasja e dyfishtë e ndodhur në k…

Prej vitesh vuante nga një sëmundje e rëndë, ndërron jetë aktori i njohur

Ka ndërruar jetë në moshën 61-vjeçare komediani i njohur Norm Macdonal. Aktori …

Vrau dy motrat në Tiranë, prokuroria mbyll hetimet për Përparim Ademin, kërkon burgim të përjetshëm

Prokuroria e Tiranës ka mbyllur hetimet për Përparim Ademin, i cili në vitin 20…

Nuk vuante nga asgjë, vjen me urgjencë tek Infektivi në gjendje të rënduar 16-vjeçarja

Situata e infektimeve në vendin tonë vijon të mbetet e vështirë. Mëngjesin e so…

Edi Rama: 74 deputetët e PS-së e kanë të ndaluar që të…

Duke i paraprirë çdo lëvizje nga prokuroritë apo gjykatat, që mund të kenë subj…

Shiko më shumë Këto ishin të gjitha