Showing posts from October, 2021

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Mëngjesin e sotëm janë ndier lëkundje tërmeti ne vendin tonë. Sipas EMSC-së, të…

Rakacolli shpjegon pse u vendos për dozë të tretë: Anti-trupat nuk janë baraz me imunitetin

Kryetaria e Komitetit Teknik të Eskpertëve Mira Rakacolli ka shpjeguar si do të…

“Peugeot” me shpejtësi “skëterrë” del nga rruga dhe përfundon disa metra poshtë saj, plagoset shoferi dhe dy pasagjerët në Tepelenë, nisen me urgjencë në spital

Një tjetër aksident ka ndodhur pasditen e sotme në aksin nacional Tepelenë-Gjir…

OSHEE bën njoftimin e rëndësishëm për dy ditët e ardhshme: Këto zona të Tiranës do të mbeten pa energji elektrike

OSHEE ka njoftuar qytetarët se nesër dhe pasnesër do të ketë ndërprerje të ener…

Banka Botërore apel qeverisë: Rishikoni asistencën sociale pas rritjes së çmimeve

Banka Botërore i ka bërë thirrje qeverisë shqiptare që të rishikojë skemën e as…

Recepsionisti i hotelit ku vdiqën 4 turistët rusë: I thirra se kishin porositur fruta, kur u futa në dhomë...

Recepsionisti i Hotel “Gloria Palace” në Qerret ku u gjetën të vdekur katër tur…

Instituti amerikan: Shqipëria kampione në korrupsion, e fundit në Europë për indeksin e zbatimit të ligjit

Shqipëria renditet e 83-a nga 139 shtete, e fundit në Europë, në Indeksin e Sun…

Drejtor programesh në disa televizione shqiptare, ndahet parakohe nga jeta gazetari Artjan Tepelena

Artjan Tepelena, gazetar dhe drejtor programacioni në disa televizione shqiptar…

Maratona e Tiranës, e diela pa makina/ Bashkia del me njoftimin e rëndësishëm: Ja rrugët ku kufizohet qarkullimi

E kthyer tashmë në një traditë, këtë të dielë kryeqyteti do të presë për të pes…

Bien reshjet e para të dëborës në Korçë, rrugët dhe pemët zbardhen nga bora

Ka rënë dëbora e parë në Juglindje të vendit. Reshjet e para të dëborës kanë rë…

Humbi kontrollin e “Golfit”, dërgohet me urgjencë në spital 18-vjeçari në Krujë

Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Krujë. Bëhet me dije se një ma…

Me tenxhere dhe lugë në duar, qytetarët protestojnë kundër rritjes së çmimeve, aktori Binaj: Ejani këtu, mos u merrni me klikime në Instagram!

Qytetarë të shumtë janë mbledhur këtë të hënë para Kryeministrisë për të protes…

“S’e përballojmë dot shtrenjtimin e naftës, Shoqata e Transportit paralajmëron rritje të çmimit të biletës

Në fillim u rrit çmimi i bukës me 10 lekë. Pas kësaj u rrit çmimi i kafes dhe …

Aksident i rëndë në Divjakë, makina përplas dy fëmijë të mitur

Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Divjakë, ku një makinë ka përp…

Sinoptikania Lajda Porja parashikon si pritet të jetë moti gjatë muajit tetor dhe si do të lëvizin temperaturat

Meteorologia Lajda Porja parashikoi sot se gjatë muajit tetor do të kemi edhe …

Rama: Kriza do zgjasë deri vitin e ardhshëm, ekspertët parashikojnë që çmimet nuk do kthehen aty ku ishin

Kryeministri Edi Rama ka dalë sot në një konferencë për mediat, pas një mbledhj…

Çfarë ndodhi? Dy konkurrentet e ‘Big Brother VIP’ shpërthejnë në lot

Dy banoret e ‘Big Brother VIP’, këngëtaret e njohura Semi Jaupaj dhe Fifi kanë …

Raporti i Bankës Botërore, ja në ç'vend renditet Shqipëria për nivelin e varfërisë

Banka Botërore e Shqipërisë ka paraqitur një raport ku tregon se vendi ynë po p…

Ilirjan Celibashi: Javën tjetër rinumërohen kutitë e votimit të 25 prillit

Javën tjetër do të bëhet rinumërimi i 10% të kutive të voitimit në cdo ZAZ në v…

Ambasada Amerikane bën njoftimin e rëndësishëm për “Lotarinë Amerikane 2023”: Të gjithë aplikuesit duhet të…

Ambasada Amerikane në Tiranë ka bërë një njoftim të rëndësishëm për të gjithë a…

Shtyhet hapja e Universiteteve, Kushi nxjerr njoftimin: Duhet të vaksinohen të gjithë studentët (DATA)

Universitetet nuk do të fillojnë më 11 tetor ashtu si dhe ishte planifikuar më …

Mos harroni çadrat! Nga nesër fillojnë reshjet e shiut

Duke nisur nga dita e nesërme vendi ynë parashikohet të ndikohet nga kushte të …

E trishtë! Humbi betejën me Covid-19, ndërron jetë gazetari dhe komentatori i njohur sportiv

Një lajm i trishtë është ndarë ditën e sotme ku mësohet se ka humbur jetën në m…

Zjarr i madh në Gërnec të Vlorës, rrezikohet një stan me bagëti

Një zjarr i madh ka rënë mesditën e sotme në fshatin Gërnec të Vlorës. Flakët q…

Zjarr në një sipërfaqe me ullinj në fshatin Bestrovë të Vlorës, dyshohet e qëllimshme

Flakët kanë përfshirë një sipërfaqe toke në Bestrovë, njësia qendër në Vlorë. Z…

Sherr për motive të dobëta, 35-vjeçari godet me sëpatë të riun në Gramsh, arrestohet

Një i ri ka mbetur i plagosur dje gjatë një konflikti për motive të dobëta. Ngj…

Vjedhin hotelin ku qëndron Lionel Messi, ja çfarë ka ndodhur

Një grup njerëzish kanë vjedhur mijëra paund stoli dhe para nga hoteli me pesë …

U dërgua për mjekim të specializuar në Turqi, humb jetën 24 vjeçarja, e motra “rrëqeth” me fjalët

24-vjeçarja Xheni Kaba ka humbur jetën ditën e sotme pasi ishte infektuar nga C…

Shiko më shumë Këto ishin të gjitha