Një zjarr i madh ka rënë mesditën e sotme në fshatin Gërnec të Vlorës. Flakët që po përhapen me shpejtësi, kanë përfshirë dhe një sipërfaqe me ullishte pranë liqenit të Vllahinës.

Nga mediat bëhet me dije se përhapja e flakëve rrezikon të djegë dhe një stan me bagëti që ndodhet në zonë.

Nga shërbimi zjarrfikës deri tani nuk ka asnjë trup të pranishme në vendngjarje.

Shkruaj një koment

Prapa Para