Showing posts from January, 2022

Mungoi në emision, Bora Zemani flet për gjendjen e saj shëndetësore

Moderatorja e “Për’puthen” Bora Zemani ka munguar në dy puntata të reality show…

Keni kollë të thatë? Ky është çaji natyral që do t’ju ndihmojë

Gjatë infeksioneve të frymëmarrjes, përveç medikamenteve mjekësore, është e nev…

Aksident i rëndë në Berat, makina bie nga lartësia, plagosen rëndë 2 persona

Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në afërsi të fshatit Drobonik në …

Diell, reshje shiu dhe dëborë, ja si parashikohet të jetë moti këtë javë

Java që presim përpara parashikohet një javë me mot kryesisht të qëndrueshëm po…

Njoftimi i rëndësishëm i ARRSH: Sot mbyllen...

Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton të gjithë drejtuesit e mjeteve se sot përfun…

Qëllon me çekiç në kokë kolegun, ndërron jetë në spital 38-vjeçari

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin Adana të Turqisë. Një saldator u godi…

Çfarë po ndodh? Të rinjtë i vënë flakën trenave

Mijëra të rinj në Indi i vunë flakën vagonëve të trenave në shenjë proteste nda…

Merret vendimi për lumin e Vjosës dhe luginën e Shalës

Lumi Vjosa është tashmë prej kohësh një çështje globale në fokusin e shumë orga…

Ndërron jetë aktori i njohur turk, luajti në serialin “Ertugrul”

Aktori i njohur turk Ayberk Pekcan i cili ka luajtur në serialin e famshëm &quo…

Autobusi përplaset me dyqanin, 19 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Të paktën 19 persona kanë mbetur të plagosur pasi një autobus është përplasur m…

Kushi: Nesër të gjithë nxënësit rikthehen në shkolla

Ministrja e Arsimit Evis Kushi deklaroi sot se mbyllja e shkollave për tre ditë…

Ishte zhdukur prej vitesh, kaprolli rishfaqet në parkun kombëtar të Qafështamës

Kaprolli rishfaqet në parkun kombëtar të Qafështamës pas rreth 30 vitesh. Një q…

Ia kishte kërkuar prej kohësh, Donaldi i kthen Semit diçka që “i lidhte” bashkë

Në mbrëmjen ku u diskutua për herë të parë afrimiteti midis Donaldit dhe Beatri…

Raporti i “TI”: Shqipëria, një pikë rënie në Indeksin e Korrupsionit! Gazetarët janë përballur me padi dhe frikësime

Organizata Transparency International nxorri të martën raportin e përvitshëm pë…

Dëborë dhe temperatura nën zero, policia: Në këto akse duhet të jeni të pajisur me zinxhirë

Reshjet e dëborës kanë sjellë problematika edhe në qarkun e Kukësit. Policia ap…

Noizy dhe Stresi fotografohen në një tavolinë, kush është personi që i bashkoi

Sherret e bujshme mes Noizyt dhe Stresit duket se kanë marrë fund. Dy reperët k…

Mbyllen për 3 ditë të gjitha shkollat në Shqipëri, ja arsyeja

Mbyllen të gjitha shkollat në Shqipëri, duke filluar nga dita e hënë deri të më…

Përfshihet nga flakët pallati, një viktimë dhe nëntë të plagosur

Një person u vra dhe nëntë u plagosën, midis tyre pesë oficerë policie, në një …

Ja si ta kuptoni nëse e ftohura ka kaluar në bronshit

Bronshiti akut është më i zakonshëm dhe zakonisht shkaktohet nga një infeksion …

Humbi jetën në spitalin e Elbasanit, del ekspertiza paraprake e 3-vjeçares

Një ngjarje e rëndë është shënuar ditën e sotme në Elbasan, ku një vajzë 3 vjeç…

U largua nga banesa dy herë brenda javës, gjendet 16-vjeçarja nga Vlora

Eliza Tozaj 16-vjeçarja nga Vlora e cila u largua nga banesa e saj dy herë bren…

Plagosje me thikë në Vlorë, një i arrestuar

Një plagosje me thikë ka ndodhur paraditen e së martës në Vlorë. Bëhet e ditur …

Makina përplas motorin në Divjakë, humb jetën 29-vjeçari

Një aksident me vdekje ka ndodhur paraditen e sotme në Divjakë, ku një automjet…

Merr flakë linja e tensionit të mesëm pranë një shkolle në Tiranë, evakuohen nxënësit

Një linjë e tensionit të mesëm ka marrë flakë ditën e sotme në Laprakë pranë sh…

Një vend vakant/ Gjykata Kushtetuese hap procedurën e aplikimit për një gjyqtar me mandat 9 vjeçar

Gjykata Kushtetuese këtë të dielë ka bërë me dije se ka hapur procedurën e apli…

Ardit Çuni zbulon propozimin e veçantë që do t’i bëjë Beniadës sapo të dalë nga shtëpia e ‘Big Brother VIP’

Këngëtari dhe ish-banori i “Big Brother VIP”, Ardit Çuni, në një intervistë për…

Noizy ka një këshillë ‘vëllazërore’ për Stresin, ja për çfarë bëhet fjalë

Mes 34 personave që u shoqëruan në polici për protestën e 8 janarit në selinë e…

Tërmet i fortë në Greqi, ku ishte epiqendra

Greqia ditët e fundit është goditur nga një sërë lëkundjesh tërmeti. Këtë mesdi…

Aksident në Farkë, shoferja humb kontrollin e makinës dhe del nga rruga

Një aksident ka ndodhur mesditën e sotme në Farkë, ku shoferja B.K ka humbur ko…

Zhduket 16-vjeçarja në Vlorë, familjarët kërkojnë ndihmë për ta gjetur

Një 16-vjeçare në Vlorë është zhdukur dy ditë më parë pa lënë asnjë gjurmë. Vaj…

DJ i njohur shqiptar u nda papritur nga jeta në moshën 27-vjeçare, shoku i tij tregon bisedën e tyre të fundit

Tre ditë më parë, u nda nga jeta në moshë të re DJ nga Prishtina, Erin Godanci.…

Emigracioni i lartë, Shqipëria po “korr” pasojat e mungesës së investimeve në arsim dhe tek të rinjtë

Fondi i Kombeve të Bashkuara për Fëmijët (UNICEF) vuri në dukje se, nëse nuk ha…

Beniada e quajti ‘Ydh Dhimani’, shikoni reagimin epik të këngëtarit

Beniada është pa dyshim banorja më karizmatike e shtëpisë së “Big Brother VIP”.…

Grabitet shkolla “Naim Frashëri”, hajdutët futen në shkollë gjatë natës dhe shkatërrojnë bazën materiale

Shkolla 9 vjeçare “Naim Frashëri” në Gjirokastër ka rënë pre e grabitësve. Pers…

Komiteti i Ekspertëve vendos për masat anti-Covid, ja këshilla për qytetarët

Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur sot të mos ndryshojë masat anti-Covid,…

Tragjike, 53-vjeçari në Tiranë i jep fund jetës, hidhet nga pallati

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në kryeqytet ku një 53-vjeçar i …

Injoruan grabitjen për të luajtur Pokemon, pezullohen nga detyra dy policë

Çfarë nuk do të bënte një lojtar për të mos humbur asnjë minutë nga videoloja e…

Kukësi mbulohet nga bora, ARRSH: Akset që duhet të bëni kujdes

Vendi ynë gjatë dy ditëve të fundit është përfshirë nga moti i keq dhe me reshj…

Plagosi qytetarin në këmbë vetëm sepse i ra borisë, ja sa u dënua shqiptari

Gjykata Themelore në Prizren ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji L.V…

Shiko më shumë Këto ishin të gjitha