Showing posts with the label aktualitet

Digjet furgoni pas mesnate në Pogradec, detajet e para

Një furgon është përfshirë nga flakë pas mesnate në fshatin Leshnicë të Pograde…

Dita Botërore e Lirisë së Medias, UGSH mesazh: Bashkimi dhe guximi na rikthejnë lirinë tonë të cunguar apo të humbur

Sot në Ditën Botërore të Lirisë së Medias, Unioni i Gazetarëve ka përcjellë një…

A ndikon moti në gjendjen shëndetësore dhe emocionale? Ja e vërteta

Ju jeni hasur shpesh me termin çrregullime emocionale sezonale. Ekspozimi ndaj …

“Zëri i Amerikës”: Shqipëri, shqetësime mbi zhvlerësimin e euros dhe pasojat në ekonomi

“Zëri i Amerikës”- Në Shqipëri, forcimi i monedhës vendase kundrejt euros ka sj…

Mjeti përplas këmbësorin në Kukës, niset me urgjencë drejt Traumës

Një aksident ka ndodhur parditen e sotme në Kukëës. Paraprakisht bëhet me dije …

Aksident në aksin Tiranë-Fushë Krujë, autobusi me pasagjerë përplaset me makinën

Një aksident është shënuar ditën e sotme në aksin Tiranë-Fushë Krujë.  Bëhet m…

Benzi del nga rruga në Sarandë dhe përfundon në piceri

Një tjetër aksident ka ndodhur mbremjen e djeshne. Mësohet se pranë Kanalit të …

Zyrtare nga Bordi/ Rritet çmimi i naftës dhe benzinës në vend

Bordi i Transparencës është mbledhur sërish ditën e sotme dhe ka ndryshuar çmim…

Kiara paralajmëron Luizit: Qielli me tokën të bashkohen, s’e duroj dot…

Gërhima e Luizit në gjumë ka qenë dhe vijon të jetë shqetësim për banorët, që n…

U futën në shpellë për të rregulluar tubacionin e ujit të pijshëm, asfiksohen dy shtetas, dërgohen me urgjencë në spital

Dy persona janë asfiksuar nga gjeneratori teksa po përpiqeshin të rregullonin t…

U shpall kampione e Evropës, Luiza Gega shpërblehet me 100 milionë lekë

Atletja kampione shqiptare, Luiza Gega do të shpërblehet me 100 milionë lekë të…

Rritet sërish çmimi i naftës në Shqipëri

Çmimi i naftës në Shqipëri ka pësuar sërish rritje. Bordi i transparencës ka ve…

Uniformat blu po rifitojnë besimin qytetar dhe po rikthejnë drejtuesit emblematik!

Uniformat blu po rifitojnë besimin qytetar dhe po rikthejnë drejtuesit emblemat…

Grabisnin banesa në zona të ndryshe të Spanjës, arrestohen dy shqiptarë

Dy shqiptarë janë arrestuar gjatë një operacioni të Gardës Civile në Spanjë nën…

I vodhi çantën me sende me vlerë gruas, arrestohet 48-vjeçari në Korçë

Policia e Korçës ka vendosur në pranga një person, si dhe ka proceduar penalish…

Detaje të rënda nga krimi në Fier, si tentoi autori të fshehë ngjarjen

Policia e Fierit jep detaje nga krimi në familje, i ndodhur mëngjesin e sotëm n…

Aksident i rëndë në Berat, makina bie nga lartësia, plagosen rëndë 2 persona

Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në afërsi të fshatit Drobonik në …

Njoftimi i rëndësishëm i ARRSH: Sot mbyllen...

Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton të gjithë drejtuesit e mjeteve se sot përfun…

Merret vendimi për lumin e Vjosës dhe luginën e Shalës

Lumi Vjosa është tashmë prej kohësh një çështje globale në fokusin e shumë orga…

Kushi: Nesër të gjithë nxënësit rikthehen në shkolla

Ministrja e Arsimit Evis Kushi deklaroi sot se mbyllja e shkollave për tre ditë…

Shiko më shumë Këto ishin të gjitha