Showing posts with the label bota

PAMJET/ Shpërthen vullkani, hi e tym nga mali

Vullkani Merapi në Indonezi ka shpërthyer ditën e djeshme, ndërsa tymi dhe hiri…

Edicioni i 95 i çmimeve Oscar, ja kur do të mbahet nata e madhe e çmimeve

Hollivudi po përgatitet për edicionin e 95-të të çmimeve Oskar. Filmi fantastik…

Mbeti i bllokuar 6 ditë në mes të dëborës, shpëtohet 81 vjeçari: Hëngra biskota

Christian Jouret i pati humbur shpresat se gjyshi i tij, Jerry, njeriu që në fa…

Turqia lëkundet sërish nga një tërmet, ja sa ishte magnituda

Një tërmet i ri tronditi të enjten në mbrëmje provincën më jugore Hatay të Turq…

Tjetër mrekulli në Turqi, burri nxirret i gjallë nga rrënojat pas 300 orësh

Mrekullitë vazhdojnë të ndodhin në Turqi. Pas 13 ditësh nga tërmeti i fuqishëm,…

Aktori i njohur, Can Yaman dhuron 1 milion e 550 mijë euro për të prekurit nga tërmeti

Aktori i njohur, Can Yaman ishte ndër të famshmit që kanë ndihmuar të prekurit…

Ekonomia e BE-së përballë krizës energjitike

The Economist Për pjesën më të madhe të një dekade, normat e ulëta të interesit…

Grabisnin banesa në zona të ndryshe të Spanjës, arrestohen dy shqiptarë

Dy shqiptarë janë arrestuar gjatë një operacioni të Gardës Civile në Spanjë nën…

Çfarë po ndodh? Dhjetëra kamionë bllokojnë rrugën

Kamionistët kanadezë, të cilët protestojnë për të disatën ditë kundër kufizimev…

Hajdutët hynë në klasë u vjedh kompjuterët nxënësve, mësuesit e ndjekin pas

Dy grabitës me thikë bastisën një gjimnaz, për të vjedhur kompjuterët e nxënësv…

Çfarë po ndodh? Të rinjtë i vënë flakën trenave

Mijëra të rinj në Indi i vunë flakën vagonëve të trenave në shenjë proteste nda…

Ndërron jetë aktori i njohur turk, luajti në serialin “Ertugrul”

Aktori i njohur turk Ayberk Pekcan i cili ka luajtur në serialin e famshëm &quo…

Autobusi përplaset me dyqanin, 19 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Të paktën 19 persona kanë mbetur të plagosur pasi një autobus është përplasur m…

Përfshihet nga flakët pallati, një viktimë dhe nëntë të plagosur

Një person u vra dhe nëntë u plagosën, midis tyre pesë oficerë policie, në një …

Tërmet i fortë në Greqi, ku ishte epiqendra

Greqia ditët e fundit është goditur nga një sërë lëkundjesh tërmeti. Këtë mesdi…

Injoruan grabitjen për të luajtur Pokemon, pezullohen nga detyra dy policë

Çfarë nuk do të bënte një lojtar për të mos humbur asnjë minutë nga videoloja e…

E trishtë! Rrëzohet avioni, këngëtarja e njohur ndërron jetë në moshën 26-vjeçare

Marilia Mendonca, një nga yjet e reja më të njohura të muzikës country në Brazi…

Vjedhin hotelin ku qëndron Lionel Messi, ja çfarë ka ndodhur

Një grup njerëzish kanë vjedhur mijëra paund stoli dhe para nga hoteli me pesë …

Trishtuese! Ndahet nga jeta aktorja e njohur

Aktorja e njohur për rolet e saj në televizion dhe filma të ndryshëm si “Batman…

“Unë e di se çfarë ndodhi atë natë por nuk mund të…”/ Babai i këngëtarit të njohur flet për herë të parë për vdekjen e të birit

Pas vdekjes së të riut në aksidentin me makinën e tij, ka reaguar për herë të p…

Shiko më shumë Këto ishin të gjitha