Showing posts with the label kosove

Mjekësia në zi/ COVID-19 i merr jetën infermieres shqiptare 31-vjeçare

Një tjetër infermiere 31-vjeçare ka humbur jetën në Kosovë si pasojë e infekti…

I riu nga Kosova gëlltit telefonin, mjekët ja nxjerrin nga barku: Mund t’i shpërthente bateria!

Një ndërhyrje e pazakonte është realizuar ditën e djeshme në Kosovë. Para 4 dit…

“Kam qenë dëshmitare e dhunës në rrugë”, këngëtarja e njohur shqiptare rrëfen eksperiencën shokuese që ka përjetuar

Vrasja e 18-vjeçares shqiptare në Kosovë nga bashkëjetuesi i saj i ka tronditur…

Behgjet Pacolli ofron shpërblim për vrasësin e 18-vjeçares: Si baba i tre vajzave, jam i trishtuar! Kjo është më e pakta për Marigonën

Vrasja e 18 vjeçares Marigona Osmani në Kosovë nga dy të rinj ka shkaktuar jo p…

U rrah për vdekje dhe u braktis në derën e spitalit të Ferizaj nga bashkëjetuesi dhe shoku i tij, publikohen fotot e18-vjeçares

18-vjeçarja e cila u braktis në dyert e spitalit e vdekur ka shokuar mbarë opin…

“Qytetarët s’mund të shkojnë në dasma dhe klube nate pa u vaksinuar”, merret vendimi në Kosovë

Oda e Hotelerisë dhe Turizmit në Kosovë ka njoftuar se të gjithë qytetarët e Ko…

Sikur të mos mjaftonin gjithë problemet e tjera, shfaqen ethet e minjve. Apeli: Këto janë 11 masat që ta parandaloni

Institutit Kombëtar i Ushqimi të Kosovës ka bere nje apel kujdesi për shtetas e…

Politikani i njohur shqiptar në zi, humb papritur njeriun e tij të shtrenjtë: Jam i tronditur!

Deputeti i AAK-së, Bekë Berisha ka dhënë lajmin e vdekjes së parakohshme të nip…

Mbërrijnë në Kosovë trupat e pajetë të 10 pasagjerëve që humbën jetën në Kroaci, qytetarët vendosin lule

Rreth orës 13:30 të mesditës së sotme kanë mbërritur në pikën kufitare të Morin…

Jetonte e vetme në banesën e saj, gjendet e vdekur një 73-vjeçare

Një grua është gjetur e vdekur, mesditën e sotme në rrugën “Ukë Bytyqi” në Priz…

“Më zuri gjumi”/ Me pranga në duar, del fotoja e shoferit që shkaktoi aksidentin tragjik me 10 viktima në Kroaci

Ka mbërritur sot në prokurori shoferi i autobusit me targa të Kosovës që pësoi …

“Haga”, prokuroria refuzon kërkesën e avokatëve të ish-krerëve të UÇK-së për listën e dëshmitarëve

Në seancën e sotme të zhvilluar në Hagë është kërkuar lista e personave që do…

Ra në prangat e policisë në Kosovë, shperthen keq avokati i Fjolla Morinës: U arrestua në mënyrë çnjerëzore…

Këngëtaja Fjolla Morina pas një kohe të gjatë në arrati, është arrestuar ditën …

“Do të punoj që Kosova të njihet nga shtete të tjera”, Erdogan ”jep fjalën”: Do ta diskutoj dhe me presidentin Biden

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha të hënën se do të punojë për t’…

Aksident tragjik në Kosovë, një grua ndërron jetë dhe një tjetër plagoset rëndë

Një aksident i rëndë është regjistruar rreth orës 04:30 të mëngjesit të sotëm…

Lirohet nga qelia, burri i ish-ministres shqiptare të Arsimit

Lideri i PSD-së në Kosovë, Dardan Molliqaj i cili është bashkëshorti i ish-mi…

Ishte duke pushuar në Durrës, mbytet turisti 80-vjeçar

Një turist është mbytur pasditen e sotme në plazhin e Durrësit. Sipas informa…

Helmimi masiv në Deçan, Meta: Nxis qeverinë t’i gjendet pranë Republikës së Kosovës

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka reaguar për situatën e krijuar në Kosovë p…

E rëndë në Deçan, helmohen 900 banorë për të dytën herë brenda muajit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Deçan, Kosovë. Rreth 900 persona janë hel…

E trishtë/ 5 vjeçarit i bie dritarja në kokë dhe i merr jetën

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Drenas të Kosovës, ku një fëmijë vetëm 5-vj…

Shiko më shumë Këto ishin të gjitha