Showing posts with the label politike

Rama: Kriza do zgjasë deri vitin e ardhshëm, ekspertët parashikojnë që çmimet nuk do kthehen aty ku ishin

Kryeministri Edi Rama ka dalë sot në një konferencë për mediat, pas një mbledhj…

“Pastrimi i parave”, maxhoranca bën ndryshime në ligj, veç zyrtarëve do të deklarojnë pasurinë edhe familjarët e tyre

Në mbledhjen e dytë të qeverisë maxhoranca ka paraqitur në kuvend ndryshime në …

“Zjarri është ndezur dhe mund të djegë këdo”/ Gazetari i njohur del me paralajmërimin e fortë dhe bën parashikimin e papritur

Gazetari Erion Kristo është i mendimit se mandati i tretë i qeverisë Rama është…

Rama u tregon ministrave Kodin e Etikës: Nëse e shkelni njëherë kërkoni falje publike, herën e dytë largoheni

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mbledhjen e parë të qeverisë duke u treguar Ko…

Zbulohet lëvizja e radhës e Sali Berishës

Ndalesa e radhës e ish-kryeministrit Sali Berisha do të jetë kryeqendra e veriu…

Edi Rama: 74 deputetët e PS-së e kanë të ndaluar që të…

Duke i paraprirë çdo lëvizje nga prokuroritë apo gjykatat, që mund të kenë subj…

Zbardhet një tjetër lëvizje e Lulzim Bashës ditën e sotme. Ja çfarë pritet...

Ditën e sotme pritet që Partia Demokratike do të mbledhë Kolegjin e Kryetarëve,…

Angela Merkel do të vijë në Shqipëri! Takim me të gjithë liderët e Ballkanit Perëndimor në 14 shtator (Çështjet për të cilat do flitet)

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, më 14 shtator do të bëjë vizitën e fund…

Mark Marku lë mandatin e deputetit: PD po shndërrohet në Parti interesash personale

Mark Marku nuk do të jetë deputet i Partisë Demokratike në parlamentin e ri në …

“Vonesa e ardhjes së tyre mund të ndryshojë planet”, kryeministri Rama zbulon çfarë do të ndodhë me strehimin e afganëve në vendin tonë

Kryeministri Edi Rama gjatë inspektimit të rezidencës Studentore Universitare n…

Najada Çomo dorëzon mandatin e deputetes, Rama: Do vazhdojë punën në spital, Covid-19 do ta kemi nëpër këmbë edhe këtë dimër

Kryeministri Edi Rama dha sot lajmin se deputetja e zgjedhur e Partisë Socialis…

Rritja e shifrave, MSH merr vendimin: Edhe shtatori muaji i hapur për vaksinim masiv

Ministria e Shëndetësisë ka vendosur që edhe muaji shtator të jetë muaj i hapur…

Ish-Presidenti u largua nga Afganistani, vëllai i tij merr vendimin e papritur, bashkohet me talibanët

Vëllai i ish-Presidentit afgan Ashraf Ghani, i quajtur Hamshat Gahni thuhet se …

Ministrja Evis Kushi publikon udhëzimin për fillimin e vitit të ri shkollor në sistemin parauniversitar, këto janë risitë për nxënësit dhe mësuesit

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Evis Kushi dhe Ministrja e Financave dh…

1 vit më e madhe se Berisha, zbulohet emri i gruas që do të drejtojë seancën e parë të Kuvendit në Shtator

Sipas Rregullores së Kuvendit, deputeti në moshën më të madhe drejton seancën e…

Byroja Kombëtare e Hetimit nis të funksionojë, 28 agjentë shpërndahen në rrethe

Nisin zyrtarisht punën ditën e sotme 28 hetues të Byrosë Kombëtare të Hetimit. …

“Shkrihet” PD e Korçës, japin dorëheqjen 51 drejtues

Dorëhejqe masive në Partinë Demokratike në Korçë, largohen 51 drejtues të rëndë…

Ministri i Brendshëm paralajmëron zjarrvënësit: Do përballeni të gjithë me ligjin!

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka paralajmëruar të gjithë autorët e zjarrvën…

Trondit deputetja shqiptare: Kam marrë shumë kërcënime duke filluar nga ato s*ksuale, vrasje e deri te prerja e kokës!

Deputetja shqiptare e Kuvendit të Kosovës, Ganimete Musliu ka denoncuar në poli…

Richard Grenell shijon jugun e Shqipërisë me të dashurin

Ish-i dërguari i Trumpit për bisedimet Kosovë-Serbi Richard Grenell ka mbërritu…

Shiko më shumë Këto ishin të gjitha