Showing posts with the label shendet

5 zakone që duhet të përvetësoni në mëngjes për një mënyrë jetese të shëndetshme

A mendoni se ritualet tuaja të mëngjesit ju japin pozitivitet dhe ju bëjnë të n…

Keni kollë të thatë? Ky është çaji natyral që do t’ju ndihmojë

Gjatë infeksioneve të frymëmarrjes, përveç medikamenteve mjekësore, është e nev…

Ja si ta kuptoni nëse e ftohura ka kaluar në bronshit

Bronshiti akut është më i zakonshëm dhe zakonisht shkaktohet nga një infeksion …

A do të ketë dozë të tretë vaksine? Flet Manastirliu

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka bërë me dije se rreth 35/5 % e …

Çfarë ndodh me lëkurën tuaj nëse konsumoni arra çdo ditë?

Konsumimi i një gjysmë filxhani arra në ditë mund të ulë nivelet e kolesterolit…

“Panjohuri apo për përfitime monetare”, mjeku Kalo: Këto ilaçe mos përdoren kur jeni me Covid, të ndaluar edhe nga OBSH

Mjeku i njohur Tritan Kalo në një postim edhe një herë ka përmendur ilaçet që n…

Ky produkt ushqimor që e kemi të gjithë në shtëpi lufton reumatizmën dhe artritin

Ekspertët janë gjithnjë e më të bindur për rolin fantastik të sodës së bukës ku…

Rritja e shifrave, MSH merr vendimin: Edhe shtatori muaji i hapur për vaksinim masiv

Ministria e Shëndetësisë ka vendosur që edhe muaji shtator të jetë muaj i hapur…

Ky vend miraton vaksinën e parë të ADN-së në botë kundër Covid (pa gjilpërë)

Rregullatori i ilaçeve në Indi ka miratuar vaksinën e parë të ADN-së në botë ku…

Kujdes! Çfarë i ndodh shëndetit tuaj kur përdorni për të dytën herë të njëjtin vaj gatimi?

A përdorni përsëri vajin e gatimit? Sigurisht që është mirë për buxhetin e fami…

Ekspertët tregojnë arsyen pse vaksinohemi zakonisht në krah

Miliona njerëz kanë përveshur mëngët për të marrë vaksinën kundër Covid-19. Po …

Situata e COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete, 284 raste të reja në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë raportoi sot se nga 4,201 testime kanë rezultuar 284 r…

Nuk ka humbje jete, MSH për situatën e COVID-19: 220 raste të reja në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë raportoi sot 220 raste të reja me COVID-19 në 24 orët …

Nisi sot muaji i hapur i vaksinimit anti-Covid, ja hapat që duhet të ndiqni për të bërë vaksinën

Muaji i hapur i vaksinimit anti-Covid për të gjithë qytetarët mbi moshën 18 vje…

Rriten infarktet te të rinjtë, kardiologu i njohur del me thirrjen e fortë: Mos e neglizhoni këtë shenjë

Në vitet e fundit është vënë re ulja e moshës së pacientëve që kalojnë infarkt…

Mbron mushkëritë, lufton kancerin, astmën dhe infeksionet e rënda, kjo është një prej bimëve më shëruese që gjendet në vendin tonë

Shtogu është një nga bimët më shëruese dhe më të vjetra në Evropë. Të gjitha pj…

U konfirmua prezenca e variantit Delta, Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat e rasteve me Covid në 24 orët e fundit në Shqipëri

16 raste te reja janë regjistruar në 24 orët e fundit nga 2760 testime të kryer…

Konfirmohet një tjetër rast me variantin Delta në vend, infektohet 51-vjeçari i pavaksinuar në Elbasan

Konfirmohet një tjetër rast me variantin Delta, këtë herë në qytetin e Elbasani…

Ministria e Shëndetësisë përditëson të dhënat e fundit të koronavirusit

19 raste të reja dhe asnjë humbje jete. Ky është bilanci Covid-19 në Kosovë në …

Rritja e infektimeve, epidemiologu: Mund të vij nga “Delta”, por kush është lajmi i mirë

“Delta” po fiton terren pikërisht për mënyrën sesi shfaqet. Në Shqipëri nuk ë…

Shiko më shumë Këto ishin të gjitha