Showing posts with the label shqiperi

Rritet sërish çmimi i naftës në Shqipëri

Çmimi i naftës në Shqipëri ka pësuar sërish rritje. Bordi i transparencës ka ve…

Kushi: Nesër të gjithë nxënësit rikthehen në shkolla

Ministrja e Arsimit Evis Kushi deklaroi sot se mbyllja e shkollave për tre ditë…

Ishte zhdukur prej vitesh, kaprolli rishfaqet në parkun kombëtar të Qafështamës

Kaprolli rishfaqet në parkun kombëtar të Qafështamës pas rreth 30 vitesh. Një q…

Raporti i “TI”: Shqipëria, një pikë rënie në Indeksin e Korrupsionit! Gazetarët janë përballur me padi dhe frikësime

Organizata Transparency International nxorri të martën raportin e përvitshëm pë…

Dëborë dhe temperatura nën zero, policia: Në këto akse duhet të jeni të pajisur me zinxhirë

Reshjet e dëborës kanë sjellë problematika edhe në qarkun e Kukësit. Policia ap…

Mbyllen për 3 ditë të gjitha shkollat në Shqipëri, ja arsyeja

Mbyllen të gjitha shkollat në Shqipëri, duke filluar nga dita e hënë deri të më…

Plagosje me thikë në Vlorë, një i arrestuar

Një plagosje me thikë ka ndodhur paraditen e së martës në Vlorë. Bëhet e ditur …

Një vend vakant/ Gjykata Kushtetuese hap procedurën e aplikimit për një gjyqtar me mandat 9 vjeçar

Gjykata Kushtetuese këtë të dielë ka bërë me dije se ka hapur procedurën e apli…

Emigracioni i lartë, Shqipëria po “korr” pasojat e mungesës së investimeve në arsim dhe tek të rinjtë

Fondi i Kombeve të Bashkuara për Fëmijët (UNICEF) vuri në dukje se, nëse nuk ha…

Grabitet shkolla “Naim Frashëri”, hajdutët futen në shkollë gjatë natës dhe shkatërrojnë bazën materiale

Shkolla 9 vjeçare “Naim Frashëri” në Gjirokastër ka rënë pre e grabitësve. Pers…

Komiteti i Ekspertëve vendos për masat anti-Covid, ja këshilla për qytetarët

Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur sot të mos ndryshojë masat anti-Covid,…

‘Benz-in’ përplaset me makinën e policisë në aksin Dimal-Lushnje, tre të plagosur

Një aksident i rëndë është regjistruar pak minuta më parë në aksin nacional Dim…

Donaldi i bëri dhuratë nga shtëpia e BBV për përvjetorin e lidhjes, reagon Bora Zemani

Donald Veshaj dhe Bora Zemani janë dy nga personazhet më të përfolura të moment…

U dhunua barbarisht nga babai 27-vjeçar, del nga reanimacioni 6-vjeçarja, ja si është gjendja e saj shëndetësore

Vajza 6-vjeçare, e cila u dhunua në mënyrë barbare nga babai i saj 27-vjeçar ka…

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Mëngjesin e sotëm janë ndier lëkundje tërmeti ne vendin tonë. Sipas EMSC-së, të…

Rakacolli shpjegon pse u vendos për dozë të tretë: Anti-trupat nuk janë baraz me imunitetin

Kryetaria e Komitetit Teknik të Eskpertëve Mira Rakacolli ka shpjeguar si do të…

“Peugeot” me shpejtësi “skëterrë” del nga rruga dhe përfundon disa metra poshtë saj, plagoset shoferi dhe dy pasagjerët në Tepelenë, nisen me urgjencë në spital

Një tjetër aksident ka ndodhur pasditen e sotme në aksin nacional Tepelenë-Gjir…

OSHEE bën njoftimin e rëndësishëm për dy ditët e ardhshme: Këto zona të Tiranës do të mbeten pa energji elektrike

OSHEE ka njoftuar qytetarët se nesër dhe pasnesër do të ketë ndërprerje të ener…

Recepsionisti i hotelit ku vdiqën 4 turistët rusë: I thirra se kishin porositur fruta, kur u futa në dhomë...

Recepsionisti i Hotel “Gloria Palace” në Qerret ku u gjetën të vdekur katër tur…

Maratona e Tiranës, e diela pa makina/ Bashkia del me njoftimin e rëndësishëm: Ja rrugët ku kufizohet qarkullimi

E kthyer tashmë në një traditë, këtë të dielë kryeqyteti do të presë për të pes…

Shiko më shumë Këto ishin të gjitha