Showing posts with the label teknologji

GOtaps e ardhmja e teknologjisë

Steve Jobs ka thënë se “Inovacioni është mënyra e vetme për të fituar". Nj…

Studimi: Përdorimi i shpeshtë i kufjeve sjell vetminë

Një firmë audio po u kërkon njerëzve të bëjnë një pushim nga përdorimi i kufjev…

WhatsApp vjen me risi të reja: Fotot dhe videot do të fshihen pasi të jenë hapur

Pas muajsh spekulimesh, WhatsApp më në fund ka zyrtarizuar funksionin "Vie…

Huawei dhe Verizon arrijnë marrëveshjen për zgjidhjen e gjyqeve për patentat

Kompania kineze e telekomunikacionit Huawei dhe ajo amerikane Verizon Communica…

E pazakontë, makina fluturuese ngrihet në qiell për 35 minuta (VIDEO)

Një makinë fluturuese ka përfunduar fluturimin provë 35-minutash midis aeroport…

Sfida globale me ndryshimet klimatike, BE bashkëpunon me Huawei për uljen e emetimit të karbonit

Ndryshimet klimatike janë një sfidë globale me të cilën duhet të përballemi të …

Rruga drejt Realitetit Artificial, risitë teknologjike në të ardhmen falë 5G

“5G do të zëvendësojë Realitetin Artificial, i cili do të gjallërojë 5G”, kësht…

Jo më tërmete që na kapin në befasi, Google prezanton aplikacionin që do t’i parashikojë

Google do të bëjë të disponueshëm, deri në vitin 2022 aplikacionin “Android Ear…

Çfarë ndodhi? Faqet më të mëdha botërore të lajmeve nuk punuan një orë, zbulohet shkaku

Shkak për rënien e faqeve më të mëdha ndërkombëtare, përfshirë The Guardian, Fi…

Klientët zgjedhin Huawei, vlerësohet maksimalisht në platformën Gartner Peer Insights

Huawei ka arritur të vlerësohet si Zgjedhja e Klientëve në Gartner Peer 2021 …

Ky shtet merr vendimin drastik, kush kapet duke përdorur Twitter-in shkon në burg

Nigeria do të ndjekë penalisht këdo që zbulohet se ka shkelur ndalimin në vend …

Facebook merr vendimin e papritur, ndryshon foton tuaj të profilit nëse shkel këtë rregull

Fotografitë e profilit tuaj në Facebook mund të ndryshohen pa pëlqimin tuaj nës…

A do të humbni mesazhet në WhatsApp nëse nuk pranoni kushtet e reja? Çfarë ndodh pas 15 majit

Afati i fundit për pranimin e politikave të reja të privatësisë të WhatsApp po …

Ku pritet të bjerë raketa kineze 18-tonëshe, ndiqni live trajektoren se saj

Raketa kineze Long March-5B, e cila u lëshua në hapësirë më 29 prill, ka alarmu…

Pritet të bie nesër në Tokë, raketa kineze fotografohet pranë Shqipërisë

Një teleskop në vendin fqinjë, në Itali ka arritur të fotografojë raketën kinez…

Whatsapp sjell risinë që të gjithë e prisnim!

Kompania WhatsApp po punon për të sjellë aftësinë për të dëgjuar një mesazh aud…

“Apple” rrezikon të gjobitet miliarda euro, ja arsyeja

Bashkimi Europian ka akuzuar gjigandin amerikan “Apple” për shkelje të rregulla…

Ekran më të mirë se televizori, zbulohet data e publikimit të iPad-it të ri të Apple

Më në fund është bërë e ditur data se kur do të prezantohet iPad-in 5G i Apple…

Ndërsa bota ishte në pandemi, Google pati fitime rekord prej 17.9 mln dollarë nga klikimet

Pronari i Google, Alphabet, pati një rritje të të ardhurave të tij në tremujori…

Facebook ka gati ndryshimet e reja, si mund të fitoni para me Soundbites

Gjigandi i teknologjisë Facebook ka njoftuar se shumë shpejt për përdoruesit do…

Shiko më shumë Këto ishin të gjitha